Bill Clinton veganem

16. srpna 2012 v 17:59 | www.veganlife.cz |  Osobnosti
Díky VeganLife.cz se můžete podívat na přeložený rozhovor s bývalým Americkým prezidentem Billem Clintonem o jeho veganství.
Pro další zajímavosti a novinky ze světa veganského životného stylu můžete také sledovat Facebookový profil partnerského webu VeganLife.cz


Bývalý Americký prezident Bill Clinton, 66, známý jako milovník hamburgerů, grilovaného masa a hranolek, promluvil o jeho zásadním životním rozhodnutí přejít na veganskou stravu.

Všechno to začalo v roce 2004 kdy 58 letý Clinton ucítil tlak na hrudi. O několik dní později podstoupil čtyřnásobný bypass, k obnovení průtoku krve k srdci. "Měl jsem štěstí, že jsem nezemřel na infarkt," řekl Clinton CNN.
Po operaci, bývalý prezident snížil příjem kalorií a hladinu cholesterolu ve své stravě, ale tím jeho problémy nekončí..
V roce 2010 při cestě na humanitární akci na Haiti se cítil velmi zesláblý. Po návratu domů zjistil, že musí podstoupit další operaci srdce, protože dva stenty voperované při angioplastice se zdeformovaly a poškodily jednu z žil.

Dr. Dean Ornish, dietní guru který spolupracuje s Clintonem jako jeden z jeho poradců od roku 1993, několik dní po jeho angioplastice vzpomíná:

"Jeho genetika, změny jídelníčku a životního stylu nejsou dost velké na to, aby zabránily jeho nemoci v postupování. Nicméně, náš výzkum ukázal, že intenzivnější změny mohou zvrátit progresi onemocnění srdce u většiny lidí."

Clinton se poté rozhodl pro zásadní změny ve způsobu, jakým se stravuje.
Na základě studie Dr. Ornishe ze svého jídelníčku zcela vyloučil maso, mléčné výrobky, vejce a omezil spotřebu tuků.
Podle slov bývalého prezidenta je cílem vyhnout se jakémukoliv jídlu, které by mohlo poškozovat jeho cévy.
Jeho průvodci na cestě k uzdravení dietolog Dean Ornish a Dr. Caldwell Esselstyn Jr., který řídí kliniku kardiovaskulární prevence a léčby v Clevelandu došli k závěru, že strava na rostlinné bázi může předejít a v některých případech skutečně zvrátit srdeční choroby.

"Všechny moje krevní testy jsou v pořádku, moje životní funkce jsou dobré, cítím se dobře, a věřte tomu nebo ne, mám mnohem více energie," řekl Clinton.

Clinton se snaží šířit svou nově nalezenou horlivost pro zdravou výživu i mezi děti. Clinton Foundation se spojila s American Heart Association a pomáhá 12,000 školám v podpoře cvičení a nabízejí lepší obědy tak, aby se za desítky let dnešní děti nemusely potýkat se stejnými problémy se srdcem, které má on.

"Je to točení kormidlem lodě dříve, než narazí na ledovec, ale myslím, že se začíná otáčet," řekl Clinton.

Vzhledem k tomu, že Clinton využívá svého vlivu k prosazování výhod veganské stravy, byl jmenován společností PETA jako Osobnost roku 2010.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lális Lális | E-mail | 6. října 2012 v 19:42 | Reagovat

nojo, on má holt na to celé dny nic fyzického nedělat, tak si může dovolit jíst jenom zeleninu a ovovoce, al e obyčejný člověk potřebuje občas energii, aby třeba přestěhoval skřínm, či sklidil pár metráků uhlí do sklepa a tak musí riskovat ucpání cév pojídáním vysokokalorické stravy..,..jinak samozřejmě Klintnákovi přeju všechno nejlepší

2 Lukáš Lukáš | 14. října 2012 v 21:11 | Reagovat

Lálisi, to co píšeš jsou bohužel ještě stále hojně rozšířené ale zato naprosto mylné mýty. Vegetraiánská i veganská strava může poskytovat člověku tolik síly a energie, kolik jen potřebuje. Mrkni třeba na http://www.vegan-fighter.com/
Zjistíš, že většina lidí kteří přešli na vege stravu naopak pociťují menší únavu a příval energie.

3 seseder seseder | 22. listopadu 2012 v 20:47 | Reagovat

[2]:no to určitě

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama