Počet veganů se v USA za poslední 2 roky zdvojnásobil!

16. dubna 2012 v 11:05 | www.vrg.org |  Články
Protože dobrých zpráv není nikdy dost, jednu pro vás mám.

Podle nové studie Harris Interactive, kterou si nechala vypracovat společnost Vegetarian Resource Group, se totiž počet veganů ve Spojených státech zdvojnásobil od roku 2009 na 2,5% populace.
To je neuvěřitelných 7,5 milionů američanů kteří jedí vegansky, tedy žádné maso, mléčné výrobky ani vejce.
Celých 5% populace, tedy asi 16 milionů obyvatelů USA se hlásí k vegetariánství, tedy nejedí žádné maso.


A nyní trochu statistiky. Pokud by současné tempo přechodu američanů na veganství vydrželo, v roce 2015 bude 10% americké populace veganské, v roce 2019 40%, a v roce 2050 dokonce 80%!
To by prakticky znamenalo konec utrpení mnoha miliard hospodářských zvířat.
Studie také ukázala, že si 33% američanů často v restauracích objednává právě vegetariánská jídla, to je více než 100 milionů lidí.

Tak doufejme že tento trend vydrží a rozšíří se i do zbytku světa. Studie ukazuje, že čím dál více lidí se zajímá o původ svého jídla na talíři, a to je velmi dobrá zpráva!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 laurie laurie | 9. května 2012 v 18:38 | Reagovat

u nás by řada veganů jistě taky vzrostla. Jenže zde narážíme na známý problém- veškeré veganské potraviny , kterých je v běžné obchodní sítí ke všemu ještě poskrovnu, jsou drahé. například výrobník rostlinného mléka vyžaduje investici kolem 4000 korun! a cena veganských výrobků jako takových zasahuje hodně do kapes českých veganů nebo vegetariánů, kteří přecházejí na veganství.

2 Awer Awer | 19. května 2012 v 12:52 | Reagovat

Přechod samozřejmě problém být může. Kdo nezvládá žít bez mléka a kupuje sójové třeba za čtyřnásobek ceny konvenčního kravského, kdo potřebuje silken tofu atp., připlatí si; substituční veganství je drahé.. Ovšem zároveň obecně klesá spotřeba masa, mléka, vajec - i tady a Právě z ekonomických příčin... Argument "poor people will always buy their cheap meat" po zákazu slepičích ultraklecí neplatí už nejen pro maso.. A na Zajícovi už ten zbytek každý vegetarián doklepat může.. ;-) (Navíc obrovskou část živočišna lze naprosto nenásilně vynechat/nahradit něčím "obvyklým"..)

3 Dana Dana | 11. července 2012 v 14:46 | Reagovat

Laurie, proč potřebujete mléko? Pokud se bez něj neobejdete, připravte si ho z jáhel, rýže, máku atd.K tomu ale nepotřebujete výrobník mléka.Pozor na sušená mléka, přečtěte si o nich něco. Jsem vegan a vůbec si nemyslím, že se stravuji draze. Potraviny jsou sice dražší, ale hodně se z nich navaří.Navíc kupuji většinou Bio. Jím obiloviny, luštěniny, ovoce, zeleninu, orechy a semínka, prostě klasika. Samozřejmě si vařím doma.Moje strava mě výjde 1 tis. Kč za měsíc.Navíc, co jsem přešla na veganskou, nepotřebuji lékaře.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama