Strana zelených a ochrana zvířat

29. srpna 2009 v 12:09 | SZ |  Odkazy
Jednou z možností jak pomoci zvířatům ve velkochovech, cirkusech, kožešinových farmách, laboratořích a pod. je volba politické strany v nadcházejících volbách, která aktivně prosazuje opatření na ochranu zvířat.

Mezitím co některé parlamentní strany považují zvířata za věc (KDU-ČSL) takže pes nebo prase je podle některých věřících politiků totéž co cihla nebo mixér, strana zelených jako jediná strana u nás, má ve svém programu jako jednu z priorit i ochranu zvířat na všech úrovních.
Volební program SZ týkající se ochrany zvířat

Ochrana zvířat

Strana zelených považuje za velmi důležitá opatření, která zajistí důstojný život a dobré podmínky hospodářským zvířatům. Budeme prosazovat zavedení přísnějších norem pro chov zvířat, například zákaz klecových chovů nosnic v ČR. V souvislosti s tím naopak zvýšíme podporu ekologickému chovu drůbeže. Navrhneme zákaz transportu jatečních zvířat na porážku na vzdálenost větší než 300 km od hospodářství a zákaz jejich převážení přes území České republiky. Přesměrováním státních a evropských dotací budeme podporovat alternativní chovy hospodářských zvířat bez zbytečného utrpení
Strana zelených prosazuje zákaz farmových chovů takzvaných kožešinových zvířat. Chceme omezit držení zvířat v pojízdných zvěřincích a cirkusech a podpořit jejich stálou kontrolu. Jsme pro postupný zákaz pokusů na zvířatech. Budeme prosazovat zavádění alternativ těchto pokusů a odstranění vícenásobného testování jedné látky několika výrobci.
Zasadíme se o efektivnější fungování Ústřední komise pro ochranu zvířat, poradního orgánu ministra zemědělství.

Vlk, rys a medvěd do našich hor

Z hlediska ochrany vybraných druhů živočichů a rostlin je problémem především ubývání jejich přirozených stanovišť a likvidace velkých šelem (zejména rys, vlk, medvěd) pod záminkou jejich škodlivosti či kvůli trofejím. Chceme vytvořit podmínky pro to, aby se velké šelmy, které přirozeným způsobem regulují stavy zvěře, natrvalo vrátily do našich hor.
Podpoříme systém záchranných programů ohrožených volně žijících živočichů a rostlin. Pomůžeme připravit a realizovat program výstavby oplocení vybraných silničních i dálničních úseků a migračních přechodů pro volně žijící živočichy v místech jejich migrace.
V návaznosti na schválený Národní lesnický program II budeme nadále podporovat změnu mysliveckého zákona a jeho prováděcích vyhlášek ve prospěch postupného zajišťování rovnováhy mezi lesními ekosystémy a stavy zvěře v přírodě.

Svoboda přesvědčení i na talíři

Respektujeme svobodu volby jednotlivce i rodičů dětí na způsob stravování podle jejich přesvědčení. Některá náboženství zapovídají jíst určité druhy masa
(judaismus, islám, hinduismus...), jiní jsou přesvědčeni, že trvalé udržitelnosti světa či svému zdraví prospívají vegetariánstvím. Podporujeme zajištění práv stravovacích a náboženských menšin ve školách, nemocnicích a věznicích, ale i v závodních jídelnách. Všude tam patří kvalitní bezmasá jídla každý den.

Zemědělství pro zdravé potraviny i zdravou krajinu

Strana zelených prosazuje, aby účelem zemědělství nebyla pouze produkce potravin orientovaná na kvantitu. Považujeme za nezbytné klást důraz také na kvalitu potravin, ale též na ochranu a harmonický rozvoj krajiny nebo dobré životní podmínky zvířat. Chceme zdravé a dobré potravny na talíři, včetně lepší nabídky českých biopotravin v obchodech.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Geniální vlk Geniální vlk | E-mail | Web | 1. září 2009 v 19:27 | Reagovat

Nemají šanci,to je jasné...

Jinak tahle strana napáchala spíše nepořádek

2 Pan Inteligentní Pan Inteligentní | 3. září 2009 v 15:28 | Reagovat

Kdyby v té straně nebyli ti lidé, co v ní jsou, tak bych je snad i volil. Ten program se mi docela zamlouvá, ale když si vzpomenu na Bursíka a Jacques, tak jim ten hlas prostě dát nemohu. Nehledě tomu, že věřit předvolebním slibům je jako věřit, že dárky nosí Ježíšek.

3 Lukáš Lukáš | E-mail | 4. září 2009 v 9:33 | Reagovat

To je sice pravda, ale to bychom pak nemohli volit nikoho. A když se rozhlédneš  po naší politické scéně, uvidíš pořád ty samé ksichty, politické zombie který se jen vezou. Je to samá loby, kamarádíčkování s vlivnými podnikateli, skandály, korupce....hnus. Takže věřit se dnes nedá nikomu, ovšem koho volit jiného? Máme na výběr?
Jinak Bursík už v té straně není.

4 Pan Inteligentní Pan Inteligentní | 5. září 2009 v 18:45 | Reagovat

Opravdu? Tak to jsem netušil, o politiky se příliš nestarám.
V tom případě to možná zvážím. Chtěl bych vidět svět bez násilí. Dá se to stihnout tak do padesáti let, abych se toho ještě dožil? No, naděje umírá poslední...

5 LB LB | Web | 12. listopadu 2009 v 16:10 | Reagovat

Kdybych projel všechny strany, tak nenarazím ani na jednu, kterou bych 100% chtěl volit,
u zelených mi vadí např. že nechtějí JE, ale škodlivé větrníky
ODS a ČSSD odpadají každopádně, KDU taky
ale občas mám nutkání volit DS (z jasného důvodu)
stejně tak ČPS
a teď přijde to nejlepší - jak je na tom KSČM?
píšou, že by se starali o zeleň a ochranu přírody, ale protiřečí se to se zachováním myslivosti a rybářství!

6 Lukáš Lukáš | E-mail | 13. listopadu 2009 v 11:00 | Reagovat

[5]: Nerad odbočuji od tématu, ale můžeš mi vysvětlit čím jsou větrníky škodlivé? Osobně jsem byl na exkurzi v JE Temelín a v Jindřichovicích pod Smrkem na větrné elektrárně. U obou zmíněných jsem si nezaujatě vyslechl a odnesl informace, a poté následně doma za pomoci internetu srovnával plusy a mínusy obou zmíněných zdrojů. Můžu ti vyjmenovat desítky vážných důvodů, proč odmítat jadernou energii, ale žádný pádný důvod, který by větrné energii přiřadil nálepku "škodlivý".

7 LB LB | Web | 19. listopadu 2009 v 12:12 | Reagovat

kdyžtak to pojďme řešit sem:
http://www.blueboard.cz/kniha_0.php?hid=4b4dmm63tkbrj0ce6fhf8uo78dnxro

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama