Co jedí děti ve škole? Nová studie ukázala, že příliš masa

16. října 2008 v 11:49 | Ihned.cz Autor/ři: Petra Benešová, Foto: HN |  Články
Nová analýza hygieniků popisuje, že ve školních jídelnách musí nadbytek masa nahradit více zeleniny.

Pondělí: bramborové noky se špenátem a nivou. Úterý: pstruh na másle a brambory. Jen pouhý náhled do současných jídelníčků školních jídelen naznačuje, že se dnes děti nestravují zrovna špatně. Na některých školách si mohou dokonce vybírat i ze tří jídel, přičemž jedno bývá bezmasé.
Podle nejnovější analýzy hygieniků, kteří měsíc zkoumali, jak se stravují děti na 28 základních a mateřských školách v sedmi krajích, nabízejí české školní jídelny žákům pestrou stravu. Ale mělo by v ní být víc zeleniny.

"Zjistili jsme, že je tam více živočišných bílkovin, tedy mnoho masa. Proto doporučíme ministerstvu školství, aby se v jídelnách objevilo i více rostlinných bílkovin a zeleniny," říká hlavní hygienik Michael Vít, který je členem zvláštní pracovní skupiny odborníků, již dal dohromady ministr školství Ondřej Liška. Ta má za úkol sestavit do konce roku zdravější jídelníček.

Dvakrát více bílkovin

Školní jídelny se řídí v sestavování jídelníčků vyhláškou z roku 2005, která je téměř totožná s tou z roku 1993. Ministerstvo školství v ní stanovuje, jaké nutriční hodnoty má mít školní strava - od mateřské školky až po gymnázia. Z nich se pak počítá konkrétní spotřebitelský koš, respektive konkrétní oběd.

"V příslušné vyhlášce jsou vyšší hodnoty bílkovin. Je ale nutné říci, že školní oběd představuje pouze 35 procent z denního přívodu živin. Je-li tato hodnota překročena, neznamená to tedy zásadní problém, obzvláště podíváme-li se na stravovací zvyklosti našich dětí. Navíc jídelny si samy stěžují, že děti nechtějí jíst luštěniny nebo pohanku, protože na to nejsou z domu zvyklé. Přesto si myslíme, že by se tam více zeleniny mělo objevit," vysvětluje hygienik Vít.
Jen pro srovnání: podle doporučení DACH (Společnosti výživy - německé, rakouské a švýcarské) by děti od deseti do třinácti let měly denně spořádat 35 gramů bílkovin, patnáctileté děti pak od 46 do 60 gramů. Jedenáctiletý český školák má ale doporučenou dávku 55 gramů bílkovin za den a jeho starší spolužák až 68 gramů.
"Právě hodnotami DACH, které jsou doporučením pro středoevropský region, bychom se chtěli inspirovat," popisuje Vít.


Poznámka vegetarian.blog.cz : Tak na to přišli brzy... A masný průmysl zase bude mít o kšeft míň, jen čekám kdy si nechá zaplatit "studii" nebo PR na zaručenou prospěšnost masa...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 M[R]s.Kukí[$3]k M[R]s.Kukí[$3]k | Web | 16. října 2008 v 11:53 | Reagovat

ahoj jestli máš ráda,picty,kravinky,designy,napřání,soutěže,photoshooty,modu... tak budu ráda když se ke mě koukneš

2 vishnu vishnu | 16. října 2008 v 15:22 | Reagovat

dětem a vůbec všem lidem by prospělo jíst maso(pokud tedy vůbec) nanejvýš 2x týdně. A protože většina rodičů tvrdohlavě vaří a připravují svým dětem svačiny, obědy a večeře především s větším či menším podílem masa a uzenin, jeví se mi velmi dobrou příležitostí ozdravit a odlehčit( odbílkovinovat) stavu dětem právě ve školních jídelnách. Už i proto, že ve školních jídelnách si děti vybírat, tak jak tomu mnohdy doma bývá, nemohou. Ve škole musi dětičky sníst to, co kuchařky a kuchaři uvaří. Podporuji tedy tu správnou myšlenku, aby toho masa a masných výrobků bylo ve školních jídelnách co nejméně.

3 Kacza Kacza | 12. května 2009 v 15:56 | Reagovat

U nás ve škole/chodím na ZŠ/ teda vaří maso minimálně 4x do týdne..:(/a na výběr máme jenom jendo jídlo/takže na obědy už skoro vůbec nechodím ale převážně vaří červené maso a nebo párky:-!takže pro děti opravdu velice zdravé..a když je nějaké jídlo které se "dá" jíst bez masa a poprosím kuchařku aby mi ho taky bez masa dala-tak mně ještě seřve..co si to dovloluju nejíst maso..že se maso musí jíst a že ho pro správnej růst potřebuju:Dtakže už tam radši ani nelezu!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama