Smradlavá vlna v Rakousku

23. července 2008 v 9:29 | michal kolesár
Ve středu 21.5.2008 proběhla Rakouskem jako smradlavá vlna fízlovská razie u sedmi organizací na ochranu zvířat. Celkem 24 domovních prohlídek, velké množství výslechů a 10 zatčených.
Ráno před šestou hodinou vtrhla smradlavá vlna do ústředí RespekTiere v Salzburgu. Po 8 hodinách řádění ve špinavých botách, ztrapňování a zesměšňování aktivistek a aktivistů, kdy jen tak mimochodem zničily a zničili i rekvizity k demonstracím, zajistily a zajistili všechny počítače (tedy i kontakty a korespondenci), kamery, foťáky, záznamová média, prostě všechno. U některých organizací to znamená likvidaci mnohaleté práce, protože svá data neměly a neměli zajištěná.
Policie (a oddíly VEGA) si dala velice záležet na tom, aby dělala dostatečný rozruch po okolí a vytvořila tak nepřátelské prostředí vůči napadeným. Zabavila také mobilní telefony. Pravděpodobně i ve snaze ztížit kontaktování médií.
Celou akci zastřešila fízlmašinka tvrzením, že hledá spojení mezi nejaktivnějšími organizacemi na ochranu zvířat a útoky na řetězec s oblečením Kleider Bauer ve Vídni a několika jiných rakouských městech. To je ale evidentně pouze záminka, která dobře posloužila kriminalizaci těchto organizací.
Ochrana zvířat v Rakousku již začala být v mnoha věcech úspěšná a příliš srala byznys se zvířaty. Ten žravý, ten lovecký, ten pokusný i ten zábavný. Uplatnila se tedy taktika, která se již tolikrát osvědčila. Vyvolat strach za pomoci různých násilných opatření, více spolupracovat a podporovat pro byznys neškodné, společnosti pohodlné a zvířatům příliš nepomáhající organizace a démonizovat a kriminalizovat ty, jejichž práce zraňuje ty, kdo na zvířatech parazitují.
Tato razie se týkala i mých nejbližších. Přeji jim hodně síly, vyslovuji svou podporu a respekt k jejich práci. Martinovi Baluchovi z VGT Austria, který je jedním ze zatčených, děkuji za zapůjčení berlí, Tomovi Putzgruberovi z RespekTiere, který je mým pokrevním bratrem, děkuji za každou společně strávenou chvíli a přeji happy birthday, protože v den razie měl zrovna narozeniny, stejně i Isse posílám své objetí. Všem, kterých se tato smradlavá vlna dotkla, přeji, aby vysmrádla.
Projděte si webové stránky těchto organizací, podívejte se na jejich fotky a videa dokumentující zbytečnou bídu a trápení zvířat,aby jste věděly a věděli, zač jsou trestány:
http://www.youtube.com/profile_videos?user=RespekTiere&p=r
http://vgt.at/filme/index.php?PHPSESSID=0d047f629813fad341209ee73ab90895
Pokud je chcete podpořit, zkuste to alespoň pár slovy na jejich maily (a pokud budete psát, pozdravujte je i ode mě a popřejte Tomovi z RespekTiere k narozeninám):
info@respektiere.at
vgt@vgt.at
Pokud můžete a chcete, šiřte tuto zprávu dál.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lukáš Lukáš | E-mail | 23. července 2008 v 9:32 | Reagovat

Je vidět, že pod záminkou terorismu, ohrožování státu, ekonomik a já nevím čeho ještě si s námi budou moci vládnoucí elity brzy dělat co chtějí. Budou mít to, o čem dlouho sní, totalitní celosvětový systém, kde budeme jen jednotky na práci a odvod peněz. To je vize velice podobná situaci, ve které se dnes nachází hospodářská zvířata...;o(

2 Jaroslav Jaroslav | 20. října 2008 v 13:21 | Reagovat

Ať nás soudí spravedlivý bůh, nebo zvířata, která jsou denně mrzačena a zabíjena, někdy se mi chce utéct, žel bohu není kam...

3 Lukáš Lukáš | 21. října 2008 v 11:45 | Reagovat

No myslím že podobné firmy jako je "bůh" nám moc nepomůžou. Buď se lidé vzpamatujou, nebo s náma příroda udělá krátký proces. Jiné východisko nevidím

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama