close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
 

Ovesné mléko

8. ledna 2008 v 15:32 | celostnimedicina.cz |  Alternativy mléčných výrobků
Každá obilovina má specifické vlastnosti, které podporují a upevňují naše zdraví. Pro náš život jsou tyto potraviny naprosto nezbytné. Oves patří k základním obilovinám a vždycky, po celou lidskou historii, byl do potravy zařazován pro vysokou energetickou hodnotu. Nezpůsobuje obezitu, ale naopak, zvyšuje energetickou výkonnost organizmu. Obsahuje - jako ostatně i jiné obiloviny - složité cukry, které mají pro nás zásadní význam. Doplňují širokou paletu nejrůznějších minerálů, vitaminů, bílkovin důležitých pro zdravý život. Oves má velmi kvalitní složité cukry, které se rozkládají v zažívacím traktu plynule a vstřebávají se podle potřeby organismu. Na rozdíl od cukru jednoduchého (řepný cukr) nezatěžují slinivku břišní ani jiné orgány. Lidé zjistili, že dává sílu na delší dobu. Proto dnes například horolezci a jiní výkonní sportovci zařazují do své potravy ovesné produkty.
Obsahuje oves vitaminy, minerály a vlákninu, které umožňují dokonalé trávení?

Kdo pije čaj z ovsa dělá vždycky hopsa…
tvrdili předkové, my dnes víme, že má i krásnou a zdravou pleť.
Oves je lehce stravitelný, má vše, co nás posiluje, a při tom nezatěžuje zažívací trakt. Dříve lidé používali oves také jako léčivo. Nejen zrna, ale také slámu. Zejména na ekzémy a záněty kůže.
Z rozdrcených obilných zrnek se připravoval čaj působící na posílení nervové soustavy, zejména při vyčerpanosti a únavě. Dnes dáváme přednost plnohodnotné potravině z ovsa - ovesnému mléku. Nejen proto, že je už hotové koupíte v lékárnách i v mnoha supermarketech, ale především proto, že je vyrobeno z čisté, chemicky nezpracované obiloviny.
Oves milk - výjimečný produkt na našem trhu - vyrábí a distribuuje firma ASP CZECH, která se zabývá výrobou, dovozem a distribucí zdraví prospěšných produktů.
Navíc výluh z ovesných zrn podporuje činnost ledvin, odstraňuje nespavost, tlumí činnost štítné žlázy, je tudíž dobrým prostředkem i proti tzv. rodové obezitě. Velmi dobře působí proti průjmům. Dříve se podával také jako podpůrný lék při zánětech pankreasu (slinivky břišní). Provedeme-li rekapitulaci významu ovsa pro lidské zdraví - energeticky prospěšný produkt, podporující kvalitu kůže, působící proti zánětům i alergii, pomáhá zažívacímu ústrojí a má i mnoho dalších pozitiv - můžeme si položit otázky:
Podnikatelé pijete ovesné mléko?
Maminky, dáváte svým dětem kvalitní nápoj - ovesné mléko?
Alergici - proč si nepomáháte ovesným mlékem?
A navíc…Mimořádné uplatnění!
Ovesné mléko je podpůrným prostředkem při odvykání drogové závislosti, a to jak samotných drog, tak kouření i alkoholu. Má velmi dobré preventivní účinky.
Zcela jasně se tu nabízí otázka, jestli právě snížená konzumace ovsa obecně, nevedla ke změně chutí organizmu. Zdali by tudíž nebylo vhodné zařadit ovesné mléko do jídelníčku dětí právě proto, že by se mohlo stát součástí protidrogové prevence, a při tom dodávat energii.
Má vysoký obsah vitaminů skupiny B, které jsou nutné jak pro naši krvetvorbu, tak pro nervový systém. Nezanedbatelný je také podíl zinku, který má nezastupitelnou roli v našem metabolismu.
Pro zajímavost:
Ovesná koupel posiluje organizmus po celkové únavě a vyčerpanosti, působí proti ekzémům a jakýmkoliv kožním nemocem, je velmi vhodná při revmatu ischiasu, ústřelu.
Oves milk je produktem, který by dnes neměl chybět v žádné rodině a zejména ne v takové, kde jsou sportovci, alergici a děti.
Chceme-li se vyhnout řadě obtíží a nemocí, měli bychom do jídelníčku pravidelně zařazovat ovesné mléko.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Bianka Bianka | E-mail | 29. srpna 2008 v 23:05 | Reagovat

"Oves milku" bych vytkla ty Éčka. Právě kvůli nim ho dětem nedávám.

2 vishnu vishnu | 16. září 2008 v 17:04 | Reagovat

proto je lépe vyrobit si domácí ovesný nápoj.

3 Lukáš Lukáš | E-mail | 17. září 2008 v 9:08 | Reagovat

Není éčko jako éčko...záleží která to jsou, některá jsou rakovinotvorná, a jiná naopak zdraví prospěšná. Může to být neškodný škrob nebo kyselina citronová. Doporučuji si vytisknout seznam éček a výrobky si kontrolovat...

4 Lucia Lucia | 18. srpna 2011 v 21:03 | Reagovat

Já si kupuju v Dm, a v tom tedy nic špatného není, a všechny složky bio..má hodně specifickou chuť a ráda ho jen tak popíjím, ač nejsem zastáncem obilovin, tak si tohle občas dám. :)

5 mk mk | E-mail | 8. října 2012 v 19:58 | Reagovat

[3]:Jak vyrobit domácí??

6 valaska valaska | 27. ledna 2013 v 21:26 | Reagovat

Domácí mléko se dá vyrobit, když do půl litru vody dáme asi 3 dkg vloček a povaříme asi 5 minut. Potom rozmixujeme, případně přecedíme přes sítko. Výborné je ochutit jej medem. Můžeme přidat skořici, kakao, ... podle chuti. :)

7 Elí Elí | 20. ledna 2014 v 18:27 | Reagovat

"...tlumí činnost štítné žlázy, je tudíž dobrým prostředkem i proti tzv. rodové obezitě." - Jste si jistí?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama