Veganská strava je zdravější než masitá - pro lidi i pro planetu

23. prosince 2006 v 11:03 |  Důvody


Z hlediska emisí skleníkových plynů je strava, kterou lidé konzumují, stejně tak důležitá jako auto, kterým jezdí. Vědci z univerzity v Chicagu zkoumali, jaký způsob stravování je pro planetu nejšetrnější. Výsledky podpořily argumenty mnoha veganů a vegetariánů, podle nichž je výroba potravin rostlinného původu energeticky méně náročná a ekologicky mnohem přijatelnější než produkce masa. Studie byla v září 2006 publikována v časopise Earth Interactions vydávaném Americkou meteorologickou unií (American Meteorological Society, AMS), Americkou geofyzikální unií (American Geophysical Union, AGU) a Asociací amerických geografů (Association of American Geographers, AAG).

Pamela Martinová a Gidon Eshel připravují 'planet-friendly' salátovou svačinu. Autoři studie - Gidon Eshel a Pamela Martinová - jsou odborní asistenti působící na katedře geofyzikálních věd chicagské univerzity. Energetickou bilanci a zatížení životního prostředí skleníkovými plyny posuzovali u čtyř druhů potravin - červeného masa, drůbeže, ryb a lakto-ovo vegetariánských výrobků. Vypočítané údaje porovnali se stravou průměrného Američana.

Jako nejefektivnější byla vyhodnocena strava vegetariánská. O něco horší výsledky měly potraviny z drůbežího masa. Jídelníček průměrného obyvatele USA skončil na třetím místě. Za ekologicky nejméně přijatelnou byla označena konzumace ryb a červeného masa. Překvapivě špatné umístění rybích produktů bylo ovlivněno energeticky vysoce náročným lovem dravých mořských ryb (mečoun, tuňák).

V dokumentu je uvedeno, že na výživu průměrného Američana je ročně zapotřebí o 1,485 tun oxidu uhličitého více než na zabezpečení potravy pro ryzího vegetariána. Tato ekvivalentní hodnota vychází z množství oxidu uhličitého, metanu a dalších skleníkových plynů emitovaných během celého výrobního procesu. Jsou do ní zahrnuty i emise metanu a oxidu dusného, jež vznikají při chovu hospodářských zvířat a při zpracování živočišného odpadu. "Příkladem mohou být jezera kejdy, která jsou spojená s velkovýrobou vepřového masa," vysvětlil Dr. Eshel. "Z těch se do atmosféry uvolňuje hodně oxidu dusného." Metan a oxid dusný jsou oproti oxidu uhličitému plyny relativně vzácnější ale s mnohonásobně silnějším skleníkový účinkem.

Průměrný Američan projezdí ročně 8 322 mil (13 390 km), čímž ke globálnímu oteplování přispívá 1,19 až 4,76 tunami oxidu uhličitého v závislosti na modelu vozidla. Američané současné zkonzumují v průměru 3 774 kalorií každý den, z toho je asi 1 047 kalorií živočišného původu (maso 54%, vejce 5%, mléčné výrobky 41%). Energie vynaložená na výrobu potravin odpovídala v roce 2002 17. procentům všech fosilních paliv použitých v USA. Při spalování této poměrné části pohonných hmot bylo emitováno 0,75 tun CO2 na osobu, zatímco osobní doprava zatížila životní prostředí celkově zhruba 2,25 tunami CO2 na osobu.

Pamela Martinová a Gidon Eshel si pochutnávají na 'planet-friendly' salátové svačině. "Negativní vlivy živočišné stravy s vysokým obsahem tuků na kardiovaskulární nemoci jsou dnes už dobře doloženy," konstatuje studie. "Stejné účinky jsou pozorovány, i když je konzumováno spíše maso než tuky. Pokud je nám známo, neexistuje žádný věrohodný důkaz, že by strava založená na rostlinách opravdu podkopávala zdraví; bilance dostupných důkazů naznačuje, že strava založená na rostlinách je stejně bezpečná jako strava smíšená a s největší pravděpodobností ještě bezpečnější." Kromě toho existuje i dost indicií poukazujících na spojitost mezi konzumací živočišných bílkovin a výskytem rakoviny.

"My nevynášíme žádný hodnotový nebo kategorický soud," zdůraznil Eshel. "Říkáme však, že čím budete mít blíže k veganské stravě a čím dál se dostanete od průměrné americké stravy, tím lépe uděláte pro tuto planetu. Nemusí to být příklon až k úplnému veganství. Pokud jednoduše zredukujete počet sendvičů ze dvou na jeden týdně, už tím dosáhnete významného rozdílu." Podle obou vědců je změna jídelníčku jen o několik vajec nebo hamburgerů týdně tím nejsnadnějším způsobem, jak se podílet na snižování emisí.

V další fázi výzkumu se badatelé zaměří na energetické výdaje při provozu malých ekologických farem, aby zjistili, zda nabízejí plnohodnotnou alternativu k velkým zemědělským společnostem. Typická ekologická farma je schopná zásobovat rostlinnými plodinami 200 až 300 rodin při využití plochy zemědělské půdy o rozměru 5 až 10 akrů. "Začínáme zjišťovat, zda můžete zmenšit produkci potravin a být tímto způsobem efektivnější," poznamenala Martinová.


Celou studii s názvem "Diet, Energy and Global Warming" (Strava, energie a globální oteplování) si můžete stáhnout ze serveru chicagské univerzity zde (formát pdf, 596 kB).


Popis k fotografiím: Pamela Martinová a Gidon Eshel připravují "planet-friendly" salátovou svačinu (obrázek č. 1) a následně si na ni pochutnávají (obrázek č. 2).


Zpracováno podle:
- University of Chicago (13.04.2006, Study: vegan diets healthier for planet, people than meat diets)
- University of Chicago (Diet, Energy and Global Warming)

Další zdroje:
- Discovery News (27.04.2006, Vegetables Fight Global Warming)
- AMS (Earth Interactions, Volume 10 - September 2006)
- University of Chicago (Gidon Eshel)
- University of Chicago (Pamela Martin)


Související články:
Vegetariánství (26.11.2006)
Úvaha o vegetariánství a vztahu člověka ke zvířatům (07.01.2006)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 smolda smolda | 2. února 2007 v 7:48 | Reagovat

NESMYSL - samozřejmě

2 The Nox666 The Nox666 | 21. února 2007 v 23:07 | Reagovat

Aha...hmm, takže pokud aplikujeme vše z tohoto článku do svého života a rozšíříme tyto (šetrné vůči životnímu prostředí) principy na celé naše konání, tak z toho plyne:

1-živit se pouze vegetací(jedlou samozřejmě)

2-el.energii brát pouze z obnovitelných zdrojů

3-zrušit veškerou automobilovou dopravu

4-zrušit 95% průmyslových závodů

5-dát si k hlavě pistoli, protože i naše samotná existence (zanecháváme tzv. uhlíkovou stopu) zatěžuje životní prostředí.

Doooobrýýý---ať žije středověk!

3 Lintu Lintu | Web | 2. května 2007 v 15:25 | Reagovat

S předešlými komentáři samozřejmně nesouhlasím...vegetariánství je dobrá věc, kterou já plně podporuju!!! A komu se to nelíbí, at si dál žije s vědomím, že zabíjí nevinné tvory, tudíž je vrah.

4 já né já né | 4. května 2007 v 11:16 | Reagovat

polib mi

5 Aria Aria | Web | 1. června 2007 v 18:38 | Reagovat

jj máš úplnou pravdu a super blog!!!

6 vishnu vishnu | E-mail | 12. prosince 2007 v 23:17 | Reagovat

Lukáši, převyprávím ti jeden malý příběh, Zní legračně , ale vypovídá mnohé. Vyprávěl ho jeden bodrý muž(mimochodem už nežije) o svém synovci a jeho kamarádovi. Tento jeho synovec s kamarádem se rozhodli pro vegetariánství. Přijeli na strýcovu chatu. Ten jim nabídl klasické masité jídlo. Oni pochopitelně odmítli s tím, že maso nejí. A víš, co tento strýc udělal? Nejen, že synovce a jehokamarády poslal do ......, ale vypnul jim elekřinu, odpojil vodu se slovy, když jsou vegetariáni, jsou vlastně býložravci a mohou se pást,

7 *** *** | 4. ledna 2008 v 17:18 | Reagovat

kruté...

8 Lukáš Lukáš | E-mail | Web | 4. ledna 2008 v 22:20 | Reagovat

No ani mne to nepřekvapuje mezi lidmi se děje tolik nepochopitelného...

9 Hutre Hutre | 14. února 2008 v 20:19 | Reagovat

No to by som neurobil,ale tomu synovcovi by som neuznaval vegetarianstvo...

10 niradnam niradnam | 19. února 2008 v 21:42 | Reagovat

a proč ne? Vy imasojedlíci po vegetariánech automaticky požadujete toleranci a přijetí toho, že jíte maso.

11 Nathalie Nathalie | E-mail | 3. července 2008 v 12:33 | Reagovat

Já si myslim, ze to mnozi z vas nepochopili ten clanek. Nejde o to prejit na vegetarianství ale snazit se to omezit. Pokud jste cetli poradne neni tam nic co by vam do hlavy vtloukalo vegeterianství nybrz tam jsou fakta. A pokud je vam jedno co se stane s nama a planetou tak si to radci ani nectete. ja vim ze reknete ze jeden nic nezmuze ale kdyz tohle rekne tisicovky lidi najednou...nemusite dodrzovat vsechno staci jen malo kdyby kazdy delal malo tento problem nemusime vubec resit

12 vishnu vishnu | 6. srpna 2008 v 20:00 | Reagovat

a já zase říkám že velmi jde o to přejít na vegetariánství.

13 Vegetarian 1 Vegetarian 1 | 10. února 2009 v 19:24 | Reagovat

Prepačtie ale ja vam poviedam chodte do riti. Zvierata mam raď žive ale aj na taliři.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama