Od krav ke kanibalům - část první

12. července 2006 v 13:00 | Chet Day, překlad MUDr. David Frej |  Masný a mléčný průmysl
Od krav ke kanibalům
Chtěli byste znát pravdu o hovězím mase?
Jednoho večera, když přes náš stát přecházela studená fronta, jsem si šel zaběhat podél silnice č. 70 ve zvlněných kopcích na severovýchodě Tennessee. Cestou jsem míjel stádo pasoucího se dobytka. Jedna z krav ujídající hustou zelenou trávu z pastviny těsně za plotem vedle dvou proudů silničního asfaltu se na mě podívala, pozvedla své velké hnědé oči, zabučela, skoro v úžasu, a pak žvýkala dál.

Nadechoval jsem se zhluboka svěžího vzduchu a nemohl jsem si pomoci, abych se nesmál nahlas. Byl jsem vděčný za to, že mohu být tak plný života a těšit se z chvíle porozumění s jedním ze spoluobyvatelů této planety.

Jak jsem tak pokračoval podél krajnice dál, myslel jsem na ten okamžik s krávou a ptal jsem se sám sebe už po milionté, jak jsem mohl strávit více než čtyřicet let života ignorováním řeznické porážky takových stvoření jen pro to, abych se mohl cpát hamburgery, steaky, párky a další šlichtou, kterou odřezáváme a krademe z těl těchto mírumilovných zvířat.

Toto setkání s krávou ve mě vyvolalo celou řadu myšlenek proto, že většinu uplynulého týdne jsem strávil objasňováním srpnového stažení z oběhu 25 miliónů liber hamburgerů kontaminovaných E. Coli, které opustily továrnu Hudson Foods v Columbusu v Nebrasce ještě v červnu. Tento výzkum mě přivedl k dalším faktům o živočišné výrobě a masném průmyslu, které mě znepokojily ještě více.

Když jsem ten večer vyměnil počítač za boty na běhání, měl jsem za sebou den a půl, kdy jsem se snažil napsat tento komentář, ale čím více jsem psal, tím více jsem se vzdaloval od tématu.

Ačkoli jsem jinak docela objektivní člověk, který se ovládá a většinu věcí z tohoto světa si drží dále od těla, tentokrát jsem se cítil fyzicky, citově, mentálně a morálně dotčen tím, co jsem se dozvěděl o americké hovězí a živočišné výrobě.
Původně jsem předpokládal, že v tomto úvodním slově shrnu fakta o největších problémech s hovězím v historii a nechám na čtenářích, aby si sami vyvodili závěry. Ale vždy, když jsem se snažil psát objektivně, nevěděl jsem, jak dál...a to se mi stává zřídka, protože skoro vždycky mám dostatečnou zásobu slov na výběr.

Takže dnes ráno začínám znovu, jak napsal James Joyce ve Finnegans Wake a snad tentokrát najdu ta správná slova a pocity, jak popsat to velké zlo, které se páchá.

Sami víte, že v této době mnozí z nás, v našich hektických a uspěchaných životech, vidí všechno v odstínech šedé. Mohu zavřít oči před věcmi, které by rozlítily můj smysl pro morálku, ale většinou, pro můj vlastní klid, jen pokrčím rameny a zůstanu zticha, jdu si po svých a zatrčím všechen hněv někam pod matraci postele v neodlehlejším pokoji mé mysli.

A přesto jsem se tento týden dozvěděl takové věci o americkém potravinářském průmyslu, které mi odhalily něco, co považuji za tak morálně, lékařsky a intuitivně špatné, že chci vykřičet, co jsem zjistil každému na světě.
Jsem tak tomu blízko, tak podivně citově připoután. Pouhých pár měsíců před mými padesátými narozeninami zažívám tak zneklidňující zmatek z velkého zla a cítím se před ním bezmocný. Přišlo probuzení a běží mými myšlenkami a city se silou proudu bouří rozvodněné řeky.

***

V prvním srpnovém týdnu 1997 přiznala společnost Hudson Foods Company vládě Spojených států, že musela stáhnout 20 000 liber hamburgerů, které byly kontaminovány bakteriemi E. coli. Krátce nato zvýšila USDA stažené množství na 1,2 miliónů liber.

V době, kdy maso z novin vytlačila smrt princezny Di, stáhnul Hudson z trhu 25 miliónů kontaminovaného masa a prodal závod v Columbusu v Nebrasce, ze kterého infikované hamburgery pocházely.

Přestože USDA vyslala do masných závodů v Columbusu svůj tak zvaný SWAT (úderný) tým odborných inspektorů už v půlce srpna, do prvního září zjistili tito skvělí inspektoři podle U.S. News and World Report jen "že nepořádek v systému dokumentace a pochybné postupy ztěžují, ne-li znemožňují, zjistit, jak mohla E. coli zde vyráběné placičky hamburgerů nakazit ".

Hovězí! To je dnes k večeři.


Hm, dobrá, tak to chodí, myslel jsem si, když jsem četl závěry inspektorů. Nelíbilo se mi to, ale jejich závěrečná zpráva o tom, že nikdo už nikdy nezjistí, co se doopravdy stalo, mě nepřekvapovala a kromě toho se všechno zvládlo docela dobře.
Společnost stáhla špatné hamburgery, pouhých 17 lidí onemocnělo, žádný z nich nezemřel -- a aby se problém vyřešil, Hudson Foods prodal provinilý masný závod. (Podle tiskového prohlášení Hudsonu je IBP, společnost, která výrobnu koupila, "přední světový producent čerstvých hovězích, vepřových a podobných přidružených výrobků.")

Myslím, že prodejem výrobny v Columbusu přelstil Hudson i IBP "pochybné postupy" nalezené, ale nespecifikované vládním úderným týmem. Představil jsem si, jak politici a učenci jako já budou pár dní hlasitě křičet a pak se status quo prosadí sám a vrátí se k normálů a nic se pro bezpečnost hovězího pro zákazníky neudělá.

Politici měli několik samoúčelných nápadů. Ministr zemědělství Dan Glickman v půli srpna v "Nočním vydání s Frankem Sesnou" na CNN, kdy bylo stažení hovězího hlavní náplní zpráv, řekl "poslal jsem do této konkrétní výrobny SWAT tým, protože chci průmyslu dát signál, že praktiky, které nejsou slučitelné s veřejným zdravím nebudeme tolerovat."

Ano, každý přece věří tomu, že vláda absolutně nebude tolerovat "praktiky, které nejsou slučitelné s veřejným zdravím".

Ale paměť Ameriky udrží pozornost asi tak dlouho jako pětiletý kluk sledující v sobotu ráno kreslené filmy. Jen pár nadšenců si pamatuje, jak politici, jako je Glickman, chrlili fráze při posledním stažení masa z trhu v roce 1993, kdy zemřely čtyři děti a stovky lidí vážně onemocnělo po požití kontaminovaných hamburgerů u bufetů s občerstvením na severozápadě.

Po všech těch úmrtích, tlučení se do hrudi a úřednickém chřestění zbraněmi, podnikla naše vláda závažné a důležité kroky k ochraně veřejného zdraví. V kampani vedené vládními orgány za pomoci nočních zpráv a provládního tisku naučila USDA ty, kdo i po roce 1993 jedli maso, péci hamburgery tak dlouho, aby i prostředek dosáhl určité teploty "aby se zabily všechny potenciální bakterie a další kontaminace."

Vidíte, protože masný průmysl je velký byznys a protože reformy stojí hodně peněz, nic se vlastně po epidemii s E.coli v roce 1993 nezměnilo a pochybuji, že se něco změní teď. Ledaže by se Američané probudili a odmítli by kupovat to takzvané "hovězí", které se prodává.

Hovězí! To je dnes k večeři.

Před tím, než příběh princezny Di ve zprávách převládl, dokázal jsem si představit, že další skupina obhajující své zájmy využije nynějších problémů s hovězím jako zdůvodnění pro to, aby nám mohla sdělit, že maso, které se mele v zpracovatelských závodech musíme před tím, než si ho dáme doma do ledničky, ozařovat. Co je zajímavé, moje předpověď se ukázala jako pravdivá.

"Ozařování poskytuje nejlepší možnost, jak zásadně snížit bakteriální a parazitární kontaminaci v potravinách," řekl Michael Osterholm, státní epidemiolog pro Minnesotu, v Newsweeku z 1. září. "To je ten kritický chybějící krok ve snižování rizika onemocnění."

No, tyto řeči nezůstaly ve zprávách příliš dlouho, protože se média rozhodla, že na popsání smrti princezny Di potřebují asi deset dní, nicméně, rád bych se Micheala Osterholma a dalších příznivců ozařování zeptal, co dalšího se na buněčné úrovni se stane s potravinami, které budou bombardovat zářením.

Jestliže záření ničí baktérie, co udělá s výživnými složkami potravy, které udržují náš imunitní systém v chodu? Proč máme na konci tohoto století tak mnoho nových autoimunitních onemocnění? Je zvláštní, že ti, kdo chtějí naše jídlo upravovat, aby bylo bezpečné, zřídkakdy chtějí mluvit o vedlejších efektech těchto úprav. Proč nám neřeknou, co dělá teplo, pára, leptavé chemikálie, záření a genetické manipulace s výživnými látkami v potravinách, které oni takto zhoršují z "bezpečnostních důvodů"?

Děsí mě, když si uvědomím podobnost mezi argumenty presentovanými pro bezpečnost potravin masným průmyslem a podobnými vědeckými a statistickými "důkazy" prezentovaných pro bezpečnost potravin klasickou medicínou. Ale tihle experti nám toho neřeknou moc o vedlejších účincích, že ne?

A tyto vedlejší účinky našeho "lékařského" a "potravinářského" průmyslu mohou klidně mrzačit a zabíjet lidi! Samozřejmě, že nejsem sám, kdo protestuje proti ozařování jakýchkoli druhů potravin.

"Nejsme zrovna příznivci ozařování," říká Caroline Smith DeWaalová, odbornice na bezpečnost potravin z Centra pro vědu ve veřejném zájmu. "Ozařování přináší problémy s životním prostředím a bezpečností zaměstnanců, ničí živiny a zhoršuje chuť jídla," řekla.

Vždycky se ale najde nějaký univerzitní odborník, který bude argumentovat pro druhou stranu: "Někdo si pořád myslí, že jídlo pak bude ve tmě zářit, " řekl reportérovi agentury Reuter 31. srpna Gary Smith, vedoucí Centra pro bezpečnost červeného masa na Coloradské státní univerzitě. "Ozářit 13 miliard liber hamburgerů, které Američané sní každý rok, by byl obrovský výkon, nehledě na odpor konzumentů," řekl a dodal, "ztratili jsme smysl pro bezpečnost, který měli lidé před 50 lety. Byl bych znepokojen, kdyby se na ozařování dívalo jako na zázračné střely, protože jediná zázračná střela je maso vařit, vařit a vařit, dokud je v něm něco živého."

Jinými slovy, profesor Smith chce, abychom si raději svíčkovou nejdříve zpopelnili, než ji vložíme do úst, je to tak? Chce, abychom zapomněli na ty šťastné dny, kdy jsme mohli servírce při objednávání kotlety říci "krvavou, slečno, chci, aby ten steak ještě zabučel, až do něj píchnu vidličkou."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 *** *** | 29. prosince 2007 v 11:36 | Reagovat

Jak smutna je nase spolecnost,jak uboha...:(

2 vishnu vishnu | E-mail | 29. prosince 2007 v 22:10 | Reagovat

Vnášejme tedy do této tak smutné, tak ubohé společnosti tolik světla, kolik nám je dovoleno. A nezlobme se na ty, co zpracovaná zvířata pojídají, oni jinak nemohou. Máš hezké jméno: tři hvězdičky. Já je bohužel neumím napsat. Jak dlouho jsi vegetarián(ka)?

3 *** *** | 29. prosince 2007 v 23:00 | Reagovat

Bude to teprve rok,ale ze to byl perny rok.Nejprve jsem z vegetarianstvi mela strach.Ze mi bude maso chybet.Ale opak byl pravdou.Vubec mi nechybi a jsem rada za to  rozhodnuti,ktere jsem udelala.

(Nic lepsiho nez tri hvezdicky me v tom spechu,kdy jsem snazila co nejlepe presunout sve emoce do komentare nenapadlo):D

4 *** *** | 29. prosince 2007 v 23:05 | Reagovat

Nesouhlasím,ale s tím ,ze jinak nemohou.Protoze vzdy mame na vyber.Oni tomu pouze nechcou porozumet,protoze maji strach prestat s necim co jim jejich rodice a prarodice strkavali pod nos.Rikaji si proc by meli neco menit,kdyz je to tak uz po staleti.Jsou líní zbavit se masa.Jsou az presprilis pohodlni,ale kdo v dnesni dobe neni,ze?:D

5 vishnu vishnu | E-mail | 29. prosince 2007 v 23:15 | Reagovat

No já vegetím už přes 17 let, Prostě jsem se rozhodla a ze dne na den jsem se stala vegetariánkou. TY a já máme prostě štěstí. Ale ne každému je toto dáno. mnozí na vegetariánskou stravu přecházejí dlouhou dobu, hodně z nich to dokáže, ale někteří ne. Prostě nepřišel ještě jejich čas.  Ale nejhorší na tom je, že náš stát vegetariánství nijak zvlášť nepodporuje. Jó holt byznys je byznys.

6 *** *** | 29. prosince 2007 v 23:35 | Reagovat

JJ souhlasim.Jsme takovy MASOVY stat.O tom vypovida uz i nase narodni jidlo VEPRO-KNEDLO-ZELO.Pri pomysleni na toto jidlo si vetsina NEvegetarianu POMLASKAVAJI a vubec pritom neuvazuji nad tim,ze je to maso z vepre,nebo spise samotna mrsinna vepre...

7 *** *** | 29. prosince 2007 v 23:37 | Reagovat

Omlouvam,se ti vishnu,ale myslela  jsem ,ze jsi majitelkou blogu,jelikoz tve komntare zde jsou velmi caste a pro me libive:).Dokazes skvele obhajit svuj nazor a to v dnesni dobe umi malokdo.

8 *** *** | 29. prosince 2007 v 23:40 | Reagovat

A jeste chci jen  dodat,ze jsi muj VELKY vzor pri pomysleni,ze jsi vegetariankou uz 17 let.Obdivuji TE:),ale jelikoz my maso nechybi,tak doufam,ze to taky dokazu,jestli se mi za tu dobu budu jeste nazivu:D

9 vishnu vishnu | E-mail | 30. prosince 2007 v 0:07 | Reagovat

A ty máš svůj blog? Já si nějaký svůj blog věnovaný vegetariánství a vaření vegetariánských jídel založím.

Nechceš to samé udělat také?  A ty jsi už dlouho let na světě?

10 *** *** | 30. prosince 2007 v 10:31 | Reagovat

NN:D.Moc dlouho ne.Je mi teprve 16 let,ale tak nikdy nemuzu vedet,kdy me zajede treba auto:-).

11 *** *** | 30. prosince 2007 v 10:33 | Reagovat

Ale musim priznat,ze ma rodina vegetarianstvi nejprve brala jako nejake me pubertalni vylevy:-).Jsem rada,ze ted uz me respektují.A to vareni s mamkou stoji za to:D

12 vishnu vishnu | E-mail | 30. prosince 2007 v 13:22 | Reagovat

já se stala vegetariánkou v 27 letech. Má rodina to brala dlouhá leta, a mám pocit, že ještě teď trochu jako výstřelek, případně důsledek působení nějaké kasty:-).  Rozhodně by tě bylo škoda. Dávej na sebe pozor.

13 *** *** | 2. ledna 2008 v 18:53 | Reagovat

To vishnu:Jasne ,ze budu:).UZ kvuli PÁNOVI ho by to totiz desne vzalo:D

14 vishnu vishnu | E-mail | 2. ledna 2008 v 19:02 | Reagovat

:-)  jsi fajnový človíček

15 Geniální vlk Geniální vlk | Web | 15. února 2009 v 12:47 | Reagovat

Podle mě jsi hlupák. Já jsem antiekolog. Nechci si dělat reklamu,ale podívej se na můj blog a prozřeš.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama