Mé veganství

12. července 2006 v 20:12 | Lenka Vahuličová |  Články
Veganství
Asi tak před dvěma roky, jsem se stala vegetariánkou. Postupně jsem ale nacházela souvislosti a viděla věci, které mne vedly k veganství.
Veganství je životní styl odmítající využívání zvířat, především pro potravu.
Zžíká se konzumace masa, vajec, mléčných produktů a medu. Toto vše se dá nahradit rostlinnými produkty které z našich žaludků nedělají hřbitovy, jsou o mnoho zdravější a ekologičtější.
Například v Africe hladoví miliony lidí, a dobytek ročně spotřebuje 38% celosvětové produkce obilovin, dále také 2 hektary půdy uživí: 1 člověka konzumující maso, 14 vegetariánů, a 50 veganů.
Nejhorší ovšem je jak je s hospodářskými zvířaty zacházeno. Například telata jsou matce odebrána již po jednom týdnu, poté jsou umístěna do prostoru jen o málo větší než jejich tělo - nemohou se zde ani otočit, prasata žijí na mřížové či betonové zemi, jejich klouby jsou postiženy a deformovány záněty, při vylíhnutí kuřat je zhruba polovina zabita, jedná se o kohouty - ti vejce nesnášejí, a proto musí zemřít.
A dalších mnoho strašných a pro mne nepochopitelných věcí.
Většina lidí bohužel raději místo mozku používá žaludek, a neuvědomuje si, že zvířata nejsou zboží a že cítí bolest stejně jako my.
Zvířata mají stejné právo na život jaklo lidé.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jaroslav Jaroslav | 14. dubna 2008 v 14:16 | Reagovat

Jsem také vegan z etických důvodů, považuji to za základní kámen mého života, bez tohoto pilíře by pro mne nic nemělo cenu, stejně jako ty nechápu krutost, mučení a vraždy páchané na zvířatech. Nemohl bych si jen tak pobíhat po světě, bavit se, užívat si a cítit se neviný. Přesto, že sám nepoužívám nic za co by měla zvířata trpět, ani tak se necítím neviný. Cítím vinu, že nedělám dost proto, aby se to už nedělo.

2 Taura Taura | 9. července 2008 v 17:13 | Reagovat

Pokaždé se dá udělat něco navíc. I pád na držku je pohyb kupředu:-)

3 sisi sisi | 27. srpna 2010 v 14:08 | Reagovat

Ty telata jsou odebrána krávě už v den jeho narození, pomáhala jsem v krávíně tak vím jak to tam chodí děs!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama