Je libo kuře?

13. července 2006 v 20:56 | Převzato z webu |  Masný a mléčný průmysl

Kuřata

Kuřata na výkrm (Brojleři) Jatečná kuřata jsou určena speciálně na produkci kuřecího masa. Tito ptáci jsou dlouhodobě šlechtěni na rychlý růst a rychlou tvorbu svalové hmoty. Ročně se u nás vykrmí a usmrtí okolo 11 miliónů brojlerů. Oprávněně je možné pochybovat o podmínkách velkovýkrmen, ve kterých jsou ptáci chováni.
Kde brojleři žijí ? Žijí ve velkých bezokenních halách. Největší haly mohou pojmout až 100 000 kuřat, ale běžný je počet 10 - 20 000. Kuřata nežijí v klecích, ale na podlaze s podestýlkou (většinou z hoblin). Jak kuřata rostou, omezuje se jejich životní prostor. Na m2 pak připadá 16 - 20 brojlerů. V halách se během jejich života, tedy výkrmu podestýlka nemění. Hobliny jsou již za krátký čas nasáklé ptačími výkaly, jsou vlhké a páchnou hlavně amoniakem (z výkalů). Tento stav je často příčinou vzniku puchýřů na prsou, vředů či popálenin na nohou. Vše je velmi bolestivé. Je zcela nemožné věnovat každému kuřeti individuální péči. Krmení a napájení je zajištěno automatickými přístroji. Pracovník ve službě ovládá pouze automatizaci, zkontroluje celkovým pohledem zdravotní situaci kuřat, odstraní uhynulé kusy.
Kolik kuřat uhyne ? Ročně je to několik desítek tisíc kuřat ještě než jsou přepravena na jatka. Další desetitisíce uhynou během transportu a při čekání na jatkách. Kromě špatných podmínek při jejich chovu a přepravě, uhyne mnoho tisíc kuřat následkem selhání techniky, výpadkem elektřiny či při živelných pohromách (povodně).
Kdy jsou ptáci zabíjeni ? Většinou se odváží na jatka ve věku 6 - 9 týdnů. Selektivním šlechtěním vědci zrychlili růst kuřecí svaloviny. Nyní dosahují kuřata porážkové hmotnosti dvakrát rychleji, než jak dosahovala před 30 lety.
Ovlivňuje rychlejší růst zdraví kuřat ? Ano. Kuřata jsou vyšlechtěna na velmi rychlý růst svaloviny. Ve věku 6 týdnů dosahují již velikosti dospělých jedinců, ale ještě se u nich nedá rozlišit pohlaví. Kostra ani vnitřní orgány nejsou přizpůsobeny k tak velkému nárůstu svaloviny a tím vzniká mnoho zdravotních problémů. Mnoho ptáků zahyne dehydratací a hladem, protože nemohou chodit. Záněty kloubů a kostí trpí asi 4% kuřat. Tím, že se kuřata obtížně pohybují a často leží na podestýlce, která je nasáklá výkaly (čpavkem), dochází k bolestivým popáleninám a infekcím kůže. Rychlý růst je také příčinou většiny srdečních a plicních problémů, mnoho kuřat pak zahyne na selhání srdce. Nedostatečnou funkcí srdce také dochází k tzv. ascitu, což je městnání tělních tekutin v břišní dutině. Na to umírá přibližně 1% brojlerů.
Jakým způsobem jsou kuřata zabita ? Když dosáhnou příslušné váhy jsou kuřata pochytána a přepravena na jatka. Při odchytu se chytají za nohy a umístí se či vhodí do přepravní klece. V ČR nejsou žádné normy na počet kusů v přepravní kleci. Celý tento proces včetně přepravy je pro kuřata dosti bolestivý, dochází k vykloubení končetin a křídel, zlomení křídel a dalším zraněním. Během přepravy kuřata trpí nedostatkem tekutin, stresem a dochází k jejich udušení. Několik desítek tisíc kusů jich ročně takto uhyne než se dostanou na jatka. Na jatkách se kuřata přímo z přepravních klecí zavěšují hlavou dolů na háky v pojízdné lince. Nejdříve jim hlavy projedou vodou, do které je puštěn elektrický proud, aby byla omráčena. Potom se dostanou k místu, kde je jim strojově podříznut krk. Někdy nejsou kuřata zcela omráčena a mohou opět nabýt vědomí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 nikol nikol | 7. května 2007 v 14:15 | Reagovat

vy stehrozní na co přídete tak sežerete ste s tim fakt trapní

2 drubezar drubezar | E-mail | 6. července 2007 v 13:39 | Reagovat

Máte plnou hubu keců, ale mrtvá kuřata žerete čím dál více. Jste proti dálnicím, ale užíváte je, jste proti týrání zvířat, a podporujete jej, tím, že nutíte dodavatele vyrábět co nejlevněji.

Proto zajděte k nám drůbežářům, řekněte, že koupíte kuře ne za 35 Kč/kg, ale za 100 Kč/kg jako v SRN a my kuřatům koupíme křeslo, zmrzlinu, klimatizace, a v létě je pošleme do chorvatska.

Jo a ještě k dotacím, kupujte kuře za evropskou cenu tj. 100 Kč a my nebudeme potřebova žádnou dotaci. Vy ale vydíráte dodavatele nízkými cenami, oni pak nedokážou zaplatit výrobu (kterou vy sežerete) a tak stát musí doplatit dotaci na provoz. Takže de-facto dotace je část vaší výplaty, kterou nedostáváte vy, ale my proto, že vy platíte nízké ceny potravin.

To je to jednoduchý co?

drůbežář a zemědělec v jednom

(apropó: v roce 1989 stálo kuře u zemědělce 18 Kč, nafta 5 Kč, obilí 2300 Kč, a elektřina  0,10 Kč.

Dnes stojí kuře u zemědělce 19,50 Kč, nafta 27 Kč, obilí 2300 Kč, a elektřina 5 Kč.) Je tu někdo kdo má něco proti dotacím? Odpověď jedním slovem: dejte zemědělcům nárůst cen takový jaký jste dali elektřině, plynu, mzdám, vodě, naftě atd. a my ročně dáme 50% svých příjmů na daních.)

3 vishnu vishnu | E-mail | 11. prosince 2007 v 2:03 | Reagovat

Drůbežáři a zemědělče v jednom doporučuji ti, abys tento svůj email přeposlal na všechna mimisterstva. My vegetariáni ti moc nepomůžeme.Leda. že bys nám dokázal, že kuřata a drůbež nejsou zvířata. Pokud to nevíš, tak ti oznamuji, že vegetariáni jsou lidi, kteří odmítají jíst cokoliv z jakýchkoliv zabitých zvířat.

4 Ann Ann | 23. ledna 2008 v 15:58 | Reagovat

Jaqo Nikol dobře thy, pěkně wystihnutey názor.

5 Martin Martin | 23. ledna 2008 v 19:03 | Reagovat

Člověk se vegetariánem nerodí - rodí se jako všežravec. Vegetariánem se ale stává v závislosti na svém (duchovním) vývoji a vlivu prostředí. Jinak bychom neměli špičáky, i když zakrnělé. Ne?

Většina lidí odmítá jíst červy a hmyz - největší zdroj živočišné bílkoviny jenom kvůli civilizačním blokům.

Pro dšti jsou živočišné bílkoviny ale nezbytné, nemusí být ale získávány z mrtvých těl!

Zdravím

6 Vishnu Vishnu | E-mail | 25. ledna 2008 v 0:20 | Reagovat

ANO. ale mléko, mléčné výrobky a vejce by měly být získávány tak, aby netrpěli jejich "dodavatelé"-tedy krávy a slepice. Já osobně jsem se rozhodla pro veganství, ale pokud vegetarián konzumuje mléko a vejce a tyto potraviny pochází z od zvířat, o která je dobře postaráno, pak není velký problém mléko a vejce občas zařadit do jídelníčku dětí. Dospěláci se ale bez těchto potravin zcela obejdou.

Slunce v duši:

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama