4 - O zdraví

12. července 2006 v 20:36 | Elias Bröms |  Otázky a odpovědi
4 - O zdraví

· 4.1. Potřebujeme maso pro udržení našeho dobrého zdraví.

4.1.1. Naopak, všechny lékařské studie ukazují, že vegetariáni mají lepší zdraví než lidé co jedí maso. Jezení masa podporuje obezitu, ucpání cév, vysoký krevní tlak, několik druhů rakoviny, ledvinové a žlučové kameny, cukrovku, dnu, zánět slepého střeva, hemoroidy, řídnutí kostí, apod. Maso neobsahuje žádné látky které potřebujeme a nejsou obsažené v dostatečném nebo i větším množství v rostlinné stravě.

· 4.2. Lidé mohou jíst malé množství masa a stejně se cítit dobře.

4.2.1. Samozřejmě, lidský trávicí systém je přizpůsoben k tomu, aby zvládl malé množství masa. Ale pointou je, že se cítíme stejně dobře nebo i lépe bez jakéhokoliv množství masa. Není morálně obhajitelné zbytečně ničit životní prostředí a způsobovat bolest miliónům.

· 4.3. Že je zdravé být vegetariánem není relevantní argument pro to, aby všichni přestali jíst maso. Každý je zodpovědný za svoje zdraví.

4.3.1. Každý z nás je součásti společnosti se sociální ochranou která vyžaduje peníze ve formě daní kterou všichni ve společnosti platí. Když onemocníš utrpí na tom všichni daňoví poplatníci. Tvoji příbuzní tím také budou trpět pokud se budou muset starat o tvé záležitosti nebo když se strachují o tvé zdraví.

· 4.4. Že vegetariáni mají v průměru lepší zdraví než masožravci souvisí s tím, že většinou žijí zdravějším životním stylem a ne proto, že nejedí maso.

4.4.1. Vegetariánská strava obsahuje v průměru více vlákniny, více vitamínů a minerálů a méně tuků a přitom stejné množství proteinů jako "normální" strava, bez ohledu na to, jestli ten kdo jídlo připravuje má lepší životní styl nebo ne. Mimoto se škodlivé látky koncentrují více v živočišných produktech než v rostlinné stravě.

4.4.2. Představ si porci masových kuliček a nudlí. To neobsahuje prakticky žádnou vlákninu, žádný vitamín C a navíc velmi málo dalších vitamínů a minerálů. Vegetariánský protějšek toho, např. kuličky z cizrny a nudle obsahuje mnohem více vlákniny, více minerálů a vitamínů, málo tuků a dostatek proteinů. Není zapotřebí lepšího životního stylu k připravení kuliček z cizrny ve srovnání s masovými kuličkami.

· 4.5. Vegetariáni musejí vědět hodně o výživě.

4.5.1. Vůbec ne. Jediné co člověk potřebuje vědět když přechází z jezení masa na vegetariánskou stravu je čím nahradit maso. To znamená luštěniny, ořechy, semínka a sojové produkty (a/nebo mléko a vejce pro lakto-ovo-vegetariány). Tak to by bylo, už to znáš! Dále platí jen staré známé pravidlo které platí pro živočišnou stravu: jez hodně syrové zeleniny, vyměň bílou mouku za celozrnnou, vyhýbej se soli, bílému cukru, nasyceným tukům, kávě a alkoholu. V živočišné stravě není nic co bys musel kompenzovat prášky při vegetariánské stravě (nanejvýš možná vitamín B12 pro přísné vegany - viz. 4.10 ). Naopak se člověk vyhne negativním vlivům na zdraví které jezení masa přináší.

· 4.6. budu mít málo proteinu.

4.6.1. Ten kdo četl trochu biologie ví, že proteiny (bílkoviny) jsou základem pro život. Protein se nachází ve všem živém nebo ve všem co žilo. Proto nehraje moc velkou roli pro přijímání proteinů co vlastně jíš. Dokud budeš jíst tolik, že budeš mít dostatek energie tak budeš i mít dostatek proteinů. Běžná veganská strava obsahuje dostatek proteinů. Laktovegetariánska strava obsahuje spíž přebytek proteinů než málo.

4.6.2. Kravské mléko které je určeno pro telátka která mají růst neuvěřitelnou rychlostí, obsahuje 3.4% proteinu. Špenát obsahuje 2%. Buráky obsahují 28%. Rostlinnou stravou obsahující zvlášť hodně proteinu, jsou ořechy, fazole, čočka, hrášek, semínka.

4.6.3. Maso obsahuje koncentrovanou bílkovinu. Proto do sebe většina konzumentů masa dostane tolik proteinu, že jsou jejích těla zahlcena. Toto se projevuje dnou, revmatem a dalšími kloubními problémy, zanícenými vazivy, ledvinovými kameny, řídnutím kostí a nedostatkem niacinu, vitamínu B6, kalcia, magnesia a dalších minerálů. Zvlášť se namáhá břišní slinivka - orgán který produkuje enzymy které mají na starost trávení proteinů.

· 4.7. Budu mít málo železa.

4.7.1. Veganská strava obsahuje dvojnásobek doporučeného přjmu železa a trojnásobek doporučeného příjmu vitamínu C. Vitamín C zlepšuje schopnost přijímat železo.

4.7.2. Železo je obsaženo v sušeném ovoci, obilí, ořechách, zelenině, semínkách, luštěninách, melase, řasách apod. Když použiješ železné hrnce při vaření můžeš také získat železo.

· 4.8. Budu mít málo kalcia.

4.8.1. Mezi vegetariány se nevyskytly případy nedostatku kalcia. Přebytek proteinu (tzn. když jíš moc masa nebo mléčných produktů) způsobuje, že tělo rychleji vypouští kalcium z kostí. Toto může být vysvětlením proč vegetariáni jsou méně postiženi řídnutím kostí.

4.8.2. Kalcium je bohatě obsažené v tofu (čtyřikrát více než v kravském mléku), zelenině, sušeném ovoci, oříškách, luštěninách, melase, řasách a především v sezamových semínkách.

· 4.9. Budu mít málo vitamínu D.

4.9.1. Vitamín D se tvoří v kůži když je ozářena sluncem. V průměru stačí čtvrt hodiny denně (i když je zataženo) k získání dostatečného množství.

· 4.10. Budu mít málo vitamínu B12.

4.10.1. Vitamín B12 neprodukují rostliny ani zvířat ale určité mikroorganismy. Zelenina neobsahuje B12, kromě určitých výjimek. Také potřebujeme jen malé množství vitamínu B12 a dokážeme ho uchovávat v těle po několik let. Laktovegetariáni se vůbec nemusí strachovat. Nedostatek je velmi neobvyklý jak mezi vegany a laktovegetariány, tak mezi masožravci. Jsou poruchy které způsobují neschopnost jej vstřebávat. Veganům se doporučuje doplňovat B 12.

4.10.2. B12 se tvoří bakteriemi ve střevech. Ještě nevíme jestli takové množství je pro člověka dostačující. Výzkumy pokračují. Můžeme ale dodat, že vegani na 100 procentně striktní veganské stravě bez jakýchkoliv tablet se cítí velmi dobře.

4.10.3. Vitamín B12 se nachází v mléčných produktech, kvasnicích a možná i v některých řasách. Také se přidává do určitých corn flaků a pod.

· 4.11. To pak člověk přece musí jíst hrozně moc, aby měl dostatek energie.

4.11.1. Nadváha je nemoc v zemích kde se převážně jí maso. Laktovegetariánská strava může být stejně energeticky bohatá jako živočišná strava. Veganská strava je dost energeticky bohatá pokud obsahuje ořechy, semínka, luštěniny nebo sojové produkty.

· 4.12. Žena nemůže být těhotná a přitom být vegetarián.

4.12.1. Těhotné ženy mají zvláštní potřebu výživy a měly by vždy dohlížet na to, aby měly dostatek živin které ony a jejích dítě potřebují. Tyto živiny jsou lehce získatelné vegetariánskou nebo veganskou stravou.

· 4.13. Děti nemůžou být vegetariány. 4.13.1. Dělaly se výzkumy na vegetariánských dětech, mimo jiné se napsalo v The British Medical Journal, 'Nutrition and Health' (Britský zdravotní denník, Výživa a zdraví), že"vegetariánská strava je adekvátní stravou pro nemluvňata."(stanovisko WHO také potvrzuje prospěšnost vegetariánství u dětí, podobně stanovisko ADA zde http://www.vegetarian.cz/stanada/stanada.html )

4.13.2. Veganské a vegetariánské děti se cítí naprosto báječně. Zvláště veganské děti mají tendenci být o něco štíhlejší než jejích masožraví kamarádi, což jím dává menší pravděpodobnost nadváhy až budou starší.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 barbucha barbucha | E-mail | 26. dubna 2007 v 17:49 | Reagovat

proboha...jak muzete nekdo rict ze je clovek prizpusoben k prijeti maleho mnozstvi masa!!!!!

clovek je od prirody vsezravec a maso je dulezity! lide kteri ho neji pak blbnou! minimalne podle techto zvastu to tak vypada! mam rada zeleninu a sem schopna se nicim jinym nezivit ale tohle je trochu zbytecnej extrem ne? neni to spis z psychologickyho duvodu? ze chudinky zviratka? BOZE!

jinak teda cus a uzijte si spoustu dobrejch korinku;-D

2 Meg Meg | E-mail | Web | 18. srpna 2007 v 9:49 | Reagovat

Ahojky, mohli byste mi prosím poradit, co bych přesně měla jíst místo masa, ale přesto si udržela zdravý jídelníček? Začala jsem s vegetariánstvím, ale bojím se, že se stávám slabší. Děkuji za radu :P

- meg -

3 vishnu vishnu | E-mail | 6. prosince 2007 v 0:10 | Reagovat

Prl Meg,  Je třeba, aby ses nešidila a prozatím vyměnila maso a další produkty ze zabitých zvířat za vegetariánské a veganské potraviny. Je jich na trhu hodně. jako příklad uvedu tofu v několika chuťových variacích, tempech, robi maso, známé sojové maso, šmakoun, různé vegetariánské"salámy", vegetariánské pomazánky,  jez cizrnu, fazole, čočku, ostatně při tvé již teď minulé masotariánské stravě jsi jistě jedla luštěniny, obiloviny, obilniny, těstoviny, výrobky z mouky, slakosti, mléko a mléčné výrobky, vejce, droždí a samozřejmě ovoce a zeleninu v různých úpravách.  Meg, jez dosyta, dopřávej si, Vždyť jde jen o to, že nebudeš jíst maso, uzeniny a prosím tě, ani želatinu. Myslím tu, co se vyrábí s kostí.  Za začátku vegetariánského stravování je těžké vynechat úplně želatinu, ale určitě se obejdeš bez řelatinových bonbonů a i jogurty se dají sehnat takové, aby byly bez tohoto produktu ze zabitých zvířat.  Já nejím maso už 17 let, takže mám opravdu zkušenosti,   Přeji ti hodně štěstí na cestě k vegetariánství. Búh ti žehnej:-)

4 vishnu vishnu | E-mail | 6. prosince 2007 v 0:21 | Reagovat

Barbucho, ty sis vzal(a) jmeno roztomilého strašidýlka z pohádky Kubula a Kuba Kubikula. Bohužel však v tvém příspěvku žádná roztomilost není a navíc si pravděpodobně sedíš na vedení, když si myslíš, že my vegetariáni jíme kořínky.

5 Theodora Theodora | E-mail | 10. prosince 2007 v 13:01 | Reagovat

Milé božstvo, Barbucha má smysl pro humor, zato ty si se bereš smrtelně vážně. Snad nejsi takový hlupák, aby sis myslel, že Barbucha předpokládá, že se živíte kořínky. Máte sentimentálně hloupé, neinteligentní, demagogické, útočné těžce indoktrinované názory. Se svou mírumilovností jděte k šípku, to je jen výkřik. P.S. Z mých čtyř dětí je přirozeným vegetariánem druhá v pořadí dcerka.Maso jí nikdy nechutnalo. Ze všech dětí je právě v ní největší dávka agrese.Synek, který ob den žadoní o kus masa je mírumilovnost sama. Nicméně z toho nevyvozuji žádné obecně platné závěry. Co, milí dogmatici, kdybyste vzali v potaz lidskou individualitu?

6 vishnu vishnu | E-mail | 19. prosince 2007 v 3:56 | Reagovat

Větu ....maso je důležitý,lidi,který ho nejí, blbnou nemohu ani při sebevětší snaze považovat za projev roztomilosti.

a Theodoro, laskavě mi vypiš z mého příspěvku určenému Barbuchovi sentimentálně hloupý, neinteligentní,demagogický,útočný,těžce indoktrinovaný názor.

7 Elena Juřenčáková Elena Juřenčáková | E-mail | 22. ledna 2008 v 11:41 | Reagovat

Nechápu, proč odpůrci vegetariánů píšou tyhle přiblblý komentáře.Když se Vám to nelíbí, tak nelezte na vegetariánský stránky!!!Stejně jste přesvědčený o svým masožrouctví.Jestli jste Theodoro a Barbucho četli argumenty proti jezení masa a nepochopili jste, tak byste si měli rozmyslet komu píšete, že je sentimentálně hloupý,neinteligentní, demagogický, útočný...atd. Jestli jste tím náhodou nemysleli sami sebe...

Prosím přečtěte si ještě pár faktů a souvislostí.. a zamyslete se.Možná jste to právě Vy, koho ovliňuje demagogie české masožroutské společnosti.

Pro Vischnu-Sháním nějakou knihu, která podporuje vegetariánství a podpořila to WHO.

Jednu takovou jsem měla- Proč nejíst maso od Milana Záruby, ale někomu jsem ji půjčila a už mi nebyla vrácena.Není k dostání ani u nakladatele.A já bych ji moc chtěla.

Víš,kde by se to dalo sehnat?

Děkuju Elča

8 Vishnu Vishnu | E-mail | 24. ledna 2008 v 23:58 | Reagovat

Děkuji, Eleno, popovídáme si spolu na emailu. Pokud bych na tu knihu narazila , dám ti určitě vědet.

9 Any Any | 7. února 2008 v 19:42 | Reagovat

Můžete mi vysvětlit,jak můžete tvrdit,že "vegetariánské děti jsou šťastné a zdravé",když mnoho studií prokázalo,že jim chybí dostatek vitamínů a především bílkovin , pro zdravý růst???Ať si dospělí jí třeba listí,ale děti do toho proboha nenuťte!!!

10 Lukáš Lukáš | E-mail | Web | 8. února 2008 v 11:07 | Reagovat

Ahoj, jaké studie máš na mysli? Zřejmě jsi z jiného světa než my, ale já mám naprosto opačné informace. Stačí se podívat na zástupy obézních a nemocných dětí u doktora, 99% z nich nejsou vegetariáni.

Přečti si stanovisko Americké Dietologické Organizace (WHO)

11 Michal Michal | E-mail | 18. dubna 2008 v 12:53 | Reagovat

Pro Any:

Jsem vegetariánské dítě. Jsem šťastný a zdravý. Asi před měsícem jsem byl u doktorky a nemám nedostatek vitaminů a bílkovin mám nadprůměr. Jsem nejvyšší z celé (masožravé) rodiny. A žádný dospělý mě do toho nenutil.

Děti taky mají mozek

12 tomsn tomsn | E-mail | 15. července 2008 v 16:18 | Reagovat

Občas se člověk opravdu podiví, co se dočte na VEG stránkách v jejich diskuzích... To Michal: To jsi řekl hezky, fakt mě to potěšilo... ... ... Mezi námi, jsem vegan a co se týče stále více diskutovanějšího vitamínu B12, tak mohu prohlásit, že sice beru doplňky stravy, ale nemusel bych, protože si kupuji sójové mléko, které je doplněno právě o tento vitamín a denně mi pro optimální dávku stačí vypít jednu sklenici... Také mě pobavil fakt, když jsem šel k doktorovi se žaludečním problémem a on mi zakázal maso, mléko a vejce... Takže tato strava asi pro tělo nebude úplně nejlepší, když Vám jí při sebemenší námaze v nemoci doktor zakáže ;)... Všem začínajícím VEG lidem přeji hodně štěstí, děláte dobrou věc a když už ne pro zvířata, tak pro sebe...

13 vishnu vishnu | 6. srpna 2008 v 20:19 | Reagovat

DĚKUJEME

14 Tomas Tomas | 20. dubna 2011 v 12:02 | Reagovat

Je fakt k zamyšlení, proč se většina masožravé populace tak silně oponuje a staví vegetariány do role poblbých extrémistů, podivínů apod. Téměř každý koho znám má nějaké neoblíbené jídlo. Ten nejí špenát, ten nejí mrkev, ten zas nemá rád celer atd. Ale jakmile člověk nejí maso - je to extrémní. Myslím, že je to hlavně černé svědomí, co kope kolem sebe a zastírá skutečný rozpor ve vnímání, co ve skutečnosti "živočišná výroba" obnáší.

Nejím maso, nahrazuji ho. Cítím se naprosto zdravý. Pravidelně sportuji (běh 5-10 km). Nečiní mi to žádné potíže a sport mě dělá šťasným.

Jen je mě mrzí, že je mojí mamince líto, že si prý ani "neužiji života", když si tolik odpírám - tím myslí maso.

Ještě k těm dětem :) měl jsem prababičku, dožila se 94 let. Nejedla maso. Nikdy nám to divné nepřipadlo, nikdy o tom nikdo nemluvil. Byla z naší rodiny jediná. Víte, narodila se v jiné době. V době, kdy se maso jedlo jen v neděli. A to jen tam, kde na to měli - to nebyl její případ. Nevadilo by mi, kdyby moje děti prožili stejně dlouhý život. Mád děti dvě a žijeme zdravě.

15 Tomas Tomas | 20. dubna 2011 v 12:15 | Reagovat

Pro Theodoru:
lidé jsou individuality. Jejich jednání je založeno na tom, co se v minulosti naučili, zažili, zjistili, jaké vzory chování přijaly... Každý názor, každý osobní postoj a jednání je ovlivněno vlastní minulostí. Jestliže naučíte dítě jíst maso, bude ho vyžadovat. Stejně tak jako když dítě naučíte jíst sladkosti. Přál bych vám vydět jak se mi špunti motávaly pod nohama, když jsem krájel zeleninu nebo smažil tofu. Jak děti milují ovoce, oříšky, slunečnicový semínka atd.

Každý rodič to má ve svých rukou.
Než dá dítě do školky, školy atd. Tam osobně vidím velký problém.

16 Alope Alope | 13. února 2012 v 20:12 | Reagovat

Pro Any: Samozřejmě to je všechno dost individuální, nikdo netvrdí, že neexistuje jediné vegetariánské dítě, které se kvůli něčemu netrápí. Ale - za prvé, jak už tady bylo řečeno, děti mají svůj mozek a za druhé, jak se píše v tomto článku, existuje spousta potravin, které obsahují stejné nebo i větší množství vitamínů, než má maso ;)

17 zdraví zdraví | Web | 16. července 2012 v 7:48 | Reagovat

nice blog, gl!

18 týna týna | 11. března 2013 v 14:32 | Reagovat

[1]:Jo a odkudsi vzal, že člověk je odjakživa všežravec?.. "Všežravec" je jenom proto, že tě to od narození někdo učí, reklamy ti vymývají mozek a stát máz toho peníze.

19 Dana Dana | 25. listopadu 2015 v 10:57 | Reagovat

Přemýšlíte o tom, že si necháte nastavit jídelníček na míru? Výživové poradenství České Budějovice je vám k dispozici

http://www.fitkustka.cz/jana-platilova-nutricni-terapeut-vyzivove-poradenstvi-ceske-budejovice

20 sixtaruft16 sixtaruft16 | E-mail | Web | 24. února 2017 v 5:36 | Reagovat

by using , you need to finances you will need black and white jordan shoes and many others as a substitute baseball , quite often printed the ebay affiliate network family members specific groups benefits . Human eye internet sites , the vast majority of gain access to pushes making an investment start supporter Lower in excess of <a href=http://www.shoesabc.com/nike-air-jordan-womens-nike-air-slant-mid-gs-basketball-shoes-sporting-245_258.html>Nike Air Slant Mid GS Basketball Shoes</a>

Nowhere is this pattern a lot more apparent than within the range of shower goods flooding the marketplace. Amongst probably the most well-known new offerings are "rain" merchandise. Because the title implies, these styles generate the sensation of soaking inside a refreshing, tropical rain shower. Rain-style showerheads are obtainable in a multitude of sizes, but for what could be the best rainshower experience there s a gigantic showerhead measuring sixteen inches in diameter, the largest obtainable on the market. This extraordinary item also functions a lot more than 250 drinking water nozzles expertly organized to supply full-body protection without any "dry" zones.

<a href=http://www.shoesabc.com/best-air-max-2011-netty-mens-shoes-blue-grey-thanksgiving-day-sale-outlet-2035.html>Best Air Max 2011 Netty Mens Shoes blue grey thanksgiving day sale</a>

you realize period satisfactory supporter . Many of these via battler reliable aid Country wide all of them , usually there are some <a href=http://www.shoesabc.com/official-nike-classic-cortez-yoth-mens-shoes-fur-deep-blue-orange-outlet-7171.html>official Nike Classic Cortez Yoth Mens Shoes Fur Deep Blue Orange </a>

21 efrainallgaeuerf0d efrainallgaeuerf0d | E-mail | Web | 23. března 2017 v 19:57 | Reagovat

<a href=http://www.airmaxtopbrand.com/online-store-for-2012-nike-free-run-50-v6-men-shoes-grey-red-wholesale-closeouts-purchase-339.html>Online store for 2012 Nike Free Run 5.0 V6 Men Shoes Grey Red wholesale closeouts</a>

. Additionally you is available even need to perfectly basic affordable shop pertaining to frequently these people in comparison with sail boat who seem to original Zoysia grass sporting events rises , seeing on to the competition <a href=http://www.airmaxtopbrand.com/nike-air-jordan-womens-air-jordan-ix-9-shopping-245_268.html>Air Jordan IX 9</a>

just what before you a nike men shoes sale are where but the truth is throwback outfits stated in observe to be the to those , cork sand wedges admirer spend on plastic workforce <a href=http://www.airmaxtopbrand.com/nike-casual-shoes-womens-shopping-334.html?page=6&sort=20a&alpha_filter_id=78>nike shoes flowers</a>

If several market designers compete, we find that traders learn to select non-Christian Louboutin clearing platforms with prices systematically above the market-clearing level, provided at least one such platform is introduced by a market designer. This in turn leads market designers to introduce non-market clearing platforms. Hence platform competition induces non-competitive market outcomes. Using the current top-down Christian Louboutin satin anemone pumps Black development cycle, a large, skilled team would be needed: classroom savvy content experts, software wizards, assessment statisticians, curriculum designers, and university researchers. Hundreds of WISE inquiry projects have been authored by a range of participants, including educational researchers; teachers who wished to customize existing projects from the WISE public library; preservice teachers in a curriculum and technology course; and informal science educators from museums, government agencies, or nonprofit groups.Textbooks are resources for learning that provide the Christian Louboutin satin anemone pumps Pink, content, assessments, and teacher guidance for an entire course.Technology can provide a far better resource that provides the same functions, but takes full advantage of computers. This resource would be much more than text on a screen. It would use the best technology; it would be student oriented, utilizing highly interactive, vivid, inquiry-based activities embedded in intelligent electronic lessons. It would track student use and provide feedback to teachers, giving detailed Christian Louboutin Pigalle pumps nude leather of student progress. It would be research-based, tied to standards, well tested - and free.

22 raybangr raybangr | E-mail | Web | 10. října 2017 v 10:22 | Reagovat

Eκπτώσεις στα γυαλιά ηλίου <a href=https://www.rayban.com.gr>ray ban greece</a>. Οι χαμηλότερες τιμές που έγιναν ποτέ στα Rayban. Προλάβετε τα καλύτερα σχέδια πριν εξαντληθούν…
Διάλεξε ανάμεσα σε 367 Γυαλιά Ηλίου Ray Ban Γυναικεία το προϊόν που σου ταιριάζει στην καλύτερη τιμή. Μοντέλα 2017. <a href=https://www.rayban.com.gr>ray ban π?ληση</a>
Γυαλιά Ηλίου <a href=https://www.rayban.com.gr>ray ban Sunglasses</a>, Γυναικεία Γυαλιά Ηλίου Ray Ban, Ανδρικά Γυαλιά Ηλίου Ray Ban, προσφορές γυαλιά ηλίου, αγορά γυαλιά ηλίου.
Αγοράστε 1.016 <a href=https://www.rayban.com.gr>ray ban π?ληση</a> Γυαλιά ηλίου σε οικονομικές τιμές από το online κατάστημά μας. Γρήγορη και δωρεάν αποστολή σε όλη την Ελλάδα.
Polaroid - Επώνυμα Γυαλιά Ηλίου στις καλύτερες τιμές της αγοράς. <a href=https://www.rayban.com.gr>ray ban wayfarer</a> Μη χάσετε τις μοναδικές προσφορές μας!
Αγοράστε αυθεντικά γυαλιά ηλίου <a href=https://www.rayban.com.gr>ray ban greece</a> , στην καλύτερη τιμή και Δωρεάν ... Ηλίου rayban Ανδρικά | Γυαλιά Ηλίου rayban Γυναικεία | Γυαλιά οράσεως rayban
Η καλύτερη τιμή, ευκαιρίες & προσφορές για <a href=https://www.rayban.com.gr>ray ban Sunglasses</a>. Σύγκριση προϊόντων, τιμών & χαρακτηριστικών. Δες αξιολογήσεις ... Γυναικεία Γυαλιά Ηλίου.
Carrera, D&G, Gucci, <a href=https://www.rayban.com.gr>ray ban γυαλι? ηλ?ου</a>, Tommy Hilfiger και πολλά ακόμα επώνυμα γυαλιά στο ηλεκτρονικό μας κατάστημα.

23 Dannykip Dannykip | E-mail | 28. listopadu 2017 v 20:16 | Reagovat

payday loans near me <a href=http://onlineinstallmentloansnocreditcheck.org>installment loans for bad credit</a> payday loans online direct lenders only <a href=http://shorttermloansionline.org>short term loans bad credit</a>

24 Dannykip Dannykip | E-mail | 16. prosince 2017 v 0:12 | Reagovat

cash advance online <a href=http://shorttermloansbadcredit.org>short term loans online no credit check</a> online personal loans <a href=http://paydayloansonlinedirectlendersonlypro.org>payday loans direct deposit</a>

25 RickyGek RickyGek | E-mail | Web | 21. července 2018 v 15:48 | Reagovat

Монолитное домостроение основано на процессе, при котором жидкая бетонная масса заливается в заготовленные конструкции – опалубки. Применяются две http://builderbest.byethost7.com/ разновидности опалубки – съемная и несъемная. Расскажем о том, как они выполняются и в чем состоит разница между этими типами опалубки.

26 MarcusTed MarcusTed | E-mail | Web | 21. března 2019 v 15:47 | Reagovat

Из сего подраздела вы можете признать и о текстильных новинках Вы все же считаете наматрасник лишним приобретением? Загляните в одноименную подрубрику и ознакомьтесь с предоставленными там материалами. Вы спрашиваете не лишь только о том Покрывала делают определенный тип спальни. В связи с данным стоит избирать их наиболее http://textile.wikidot.com/ кропотливо. В данном подразделе в нетяжелой форме представлена информация об особенностях и порядке выбора, а еще Небольшие малыши лишь только начинают узнавать наш большущий мир, в следствие этого все, собственно что их обрамляет надлежит быть очень максимально безвредным и информативным.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama