3 - O lovu

12. července 2006 v 20:35 | Elias Bröms |  Otázky a odpovědi
3 - O lovu

· 3.1. Musíme střílet zvířata, aby se nepřemnožila.

3.1.1. Jak si myslíš, že to příroda zvládala před příchodem člověka? Potřeba zabíjet divoká zvířata byla vytvořena člověkem. Lovci střílí šelmy, aby se počet srnek, losů a zajíců zvětšil, aby se pak taky mohli střílet.

· 3.2. Lidští lovci pracují stejně jako šelmy které udržují v rovnováze populaci své kořistí.

3.2.1. Šelmy zabíjí jen nejslabší jedince. Silnější zvířata přežijí a můžou předávat své silné geny dál. Proto jsou šelmy a jejích kořist v rovnováze v ekologickém systému. Lidští lovci si většinou vyberou silnější jedince, aby si je mohli vystavit jako trofej nebo si myslí, že je zábava zabíjet velká zvířata. Proto se silné geny nepředávají dál zatímco slabé ano. Proto lov vytváří v ekologickém systému chaos a populace zvířat klesá.

· 3.3. Lov je jen pro dobro zvířat.

3.3.1. Co tak dobré na tom být zastřelený?
3.3.2. Každý rok je lovci zbytečně zabito tisíce zvířat.
3.3.3. Viz 3.2.

· 3.4. Nemůžeme přece mít plno srnek, které ničí zahrádky lidí.

3.4.1. Stejně jako nemáme právo střílet srnky pro požitek z jejich masa tak nemáme právo je střílet pro potěšení ze zahrádky kterou srnky vidí jako jídlo. Můžeš na zahrádce mít jiné rostliny nebo jí oplotit, aby se srnky k ní nedostali.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vishnu vishnu | E-mail | 22. prosince 2007 v 15:17 | Reagovat

Prosím, nezaměňujme zálužnou práci myslivců, starajících se o spokojený život zvířat v lesích s těmi jedinci, kteří v mysliveckých uniformách střílí velká množství zvěře. Tvrdí, že je to způsob regulace v přírodě. Jde však o umělý zásah člověka do přírody a to není přirozená regulace. I v získávání zvěřiny se mysšlení a činy člověka posunuly do těžko přijatelných mezí. Je zcela pochopitelné, že zvyk lidí jíst maso(a zvěřina je nějak chutná!) nelze stále pranýřovat.  Přesto by se měli milovníci zvěřinových hodů alespoň zamyslet, zda pro jejich kulinářské zážiyku musí oparvu umřít tolik tolik zvířat. Jde jen a jen o míru.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama