Syntéza masného průmyslu

27. dubna 2006 v 22:15 | Neznámý autor |  Masný a mléčný průmysl

Syntéza masného průmyslu

  • Nejlepší věc, jakou může pro zvířata udělat kdokoli je stát se vegetariánem. Během života je průměrný masožravec zodpovědný za utrpení a smrt více než 2 600 zvířat.
  • Zvířata na masných farmách (a věřte že 99% vašeho masa pochází právě z velkofarem) nikdy neucítí trávu pod nohama, slunce na tvářích nebo čistý vzduch. Jsou odtrženi od svých milujících matek, krmeni stravou napumpovanou stimulátory- jinak řečeno drogami; nacpáni do špinavých klecí, hal a kůlen, zmrzačováni a pak posláni na porážku, kde jsou pověšeni za nohu a řezníci jim podříznou krky, často při plném vědomí.
  • Miliony mořských živočichů trpí v sítích komerčního lovení a rybářských lodí. Ryby, společně s necílenými oběťmi jako jsou delfíni a želvy jsou v sítích stěsnány hodiny. když jsou sítě vytahovány z oceánu, ryby podstupují krutou dekompresi- intenzivní vnitřní tlak, který jim často roztrhne břišní dutinu, vystřelí jejich oči nebo vytlačí žaludek ven přes tlamu. Mnoho z nich se pomalu udusí, anebo na lodi umačkány, zatímco těm co jsou stále naživu řezníci podřezávají krky.
  • Jeden spešl fakt pro ty, "vegetariány", kteří jedí ryby. Tak zaprvé, ryby = maso, maso = nejste vegetariáni. Za druhé, věděli jste, že s každým uloveným tuňákem zemřou i delfíni, kteří se chytí do sítí spolu s rybami.
  • Zvířecí produkty nadělají na lidském zdraví velké škody. Maso, vajíčka a mléčné produkty obsahují vysoké množství cholesterolu, rozpuštěných tuků a až moc PROTEINŮ. Myslíte si, že proteiny jsou jen k užitku? Říkala vám mamka, že mléko potřebujete k zdravým kostem? Ale kdepak. To jsou jen snahy mléčného průmyslu udržet si vaši přízeň. Příliš mnoho proteinů, jako to je u mléka, způsobuje, že bílkoviny se z těla naopak uvolňují, a tak ve výsledku příjdete o mnohem víc bílkovin než kdybyste mléko nepili.
  • Rostlinná strava je bez cholesterolu, téměř bez tuků a obsahuje spoustu vlákniny a karbohydrátů, narozdíl od zvířecích produktů, které vlákninu postrádají a neobsahují žádné karbohydráty. Naopak vše co je v mase najdete i v rostlinné stravě, a to v mnohem zdravější verzi!
  • A nakonec, dobrá zpráva pro holky veganky, lidé nestravující se masem, (a vajíčky a mlékem) mají mnohem menší množství tuku. --> jsou xkrát hubenější. Můžu to potvrdit sama a potvrdí vám to každý veggie.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Věra Ondroušková Věra Ondroušková | E-mail | 11. července 2006 v 0:15 | Reagovat

Vím,že ne všichni lidé chápou, jak je důležité přestat jíst zvířata,mnohdy velmi týraná. Není ani divu. Ještě jsem neobjevila obchod, kde by se u pultu s masem a masnými výrobky vystavovaly ty tak alarmující a svědomí a duši drásající fotografie. (galerie pravdy) Pro všechny masojedlíky je podstatný konečný produkt, dobře upravený, umně a hygienicky zabalený a nazvaný různými krycími názvy, aby hned nebylo poznat, že ten kus masa nebo salámu byl původně živý tvor, tedy zvíře, jako například býk,tele,neproduktivní kráva,vepř,sele,beran,ryby,raci a korýši a v neposlední řadě různí opeřenci.Takhle, v naprostém klídku,si tito lidé nosí domů plné tašky naporcovaných zvířat, ze kterých si doma připraví nebo jim připraví někdo jiný chutný oběd. "dobrou chuť".Škoda jen,že se jim při tom na talíři nezobrazí nějaká ta "chuťovka" z Galerie pravdy i se zvukovým záznamem, svědčícím o tom, jak ta zvířata, údajně osudem určená ke zpracování pro správnou výživu člověka,úpěnlivě křičí o pomoc. Naštěstí však mezi námi je spusta nefalšovaných vegetariánů, veganů a vitariánů(před nimi smekám),kteří,doufám strhnou na svou stranu další desítky lidí,pochopivších, že nežijeme v době ledové, kdy bylo nutné pro obživu sáhnout i po zvířeti. Ale z těch dávných dob bychom těžko našli fotografie podobné těm z Galerie pravdy. Přeji tedy všem zvířatům rostoucí řady vegetariánů a veganů. A vám masojedlíkům přeji, aby se ve vašich žaludcích a svědomích našlo stále častěji místo i pro bezmasá, tedy "bezvířecí" jídla.

2 Lukáš Lukáš | E-mail | 12. července 2006 v 11:13 | Reagovat

A já smekám před krásně napsaným komentářem.Rád příjmu jakékoliv příspěvky pro tento blog.

3 Andel.Vera Andel.Vera | E-mail | 31. července 2006 v 4:19 | Reagovat

Dnes posílám místo filozofických zamyšlení recept na vaření. Před samotným vařením připrav si soupravu několika misek, do nichž si koření,cibuli,česnek,tofu nebo sýr a různé druhy zeleniny pokrájené na kousky okulibé připravíš. Nádobí k umytí sice pak málo není,nedojde však k zeleniny,tofu a koření spálení. Pro tento recept Ghí neboli máslo po přepuštění je jako tuk vhodný ke smažení, avšak když spálí se,je to boží dopuštění. A proto radši dle našeho zvyku,nalej kvalitní olej na dno velkého rendlíku.A až ten olej dosáhne správné teploty,postupně vkládej doň ty předem pokrájené,nedočkavě v miskách připravené dobroty.By úspěšné bylo tvé vaření,začni nejdřív dávat koření,tak se zvedne jeho chuť a celou krmi báječně provoní. Utři si pak cibulové slzy,neb cibuli a česnek musíš přidat brzy,hned s kořením v teploučkém oleji s láskou promíchat, nechat zrůžovět a připravené kousky zeleniny,dle chuti různé druhy předem uvařené luštěniny z misek do rendlíku přisypat.Občas s celým rendlíkem opatrně potřes,by ta krmě budoucí nezažila s připálení otřes. Budeš-li radši vařečkou míchati,pro zpestření této chvíle můžeš si zpívati nějaké melodie milé.A až dozpíváš písničku,ochutnej papriky,rajčata,cuketu,či mrkvičku. Není-li zelenina ještě ke kousání redlík ještě zakryj a dej se do zpívání.To udělá ti dobře na duši a vše se zatím v rendlíku doměkoučka podusí. Nakonec kromě svých milých anděly ke stolu pozvi,nechť tvé dílo také okusí.:-)

4 Andel.Vera Andel.Vera | E-mail | 31. července 2006 v 4:34 | Reagovat

A v této zprávičce oznamuji,že pomáhám lidem nemoci léčit a vodu ve vodovodu i ve studnách ve zdravou a velmi chutnou proměňuji.Zájemci o pomoc moji mohou mi na číslo 724915290 zavolat,bychom se mohli na konkrétní pomoci domlouvat. A veřte, že má zpráva žádná recese není,neb jsem v reiki obdržela 3 stupně zasvěcení .

5 Andel.Vera Andel.Vera | E-mail | 2. srpna 2006 v 12:37 | Reagovat

Tak vám řeknu."to teda je krása číst ty různé důvody pro jezení mršinek, eh vlastně chci říct masa".  Dovídám se při tom různé noviny, kupříklad o tom, že my lidé nemáme(to se asi opravdu neznáme)jaksi původ jediný. O jedněch různí odborníci,dokonce i hvězdopravci tvrdí, že mají svá těla stejná jako šelmy,jako dravci... A o těch, co z masa jezení nemají žádný potěch, bez mrknutí oka praví, že maso pro ně proto není, protože jsou vlastně býložraví a aby to bylo pro "býložravce" těžší,ihned je jim řečeno:"Pro vás není vhodná tráva zdejší" k tomu vám totiž něco chybí... začínaj mi cukat koutky...že by žaludky čtyři, místo rukou nohy, pro muže silné rohy a pro nás ženy místo prsou vnadných jedno velké vemeno? Pocity se ve mě mísí,vitězí rozum zdravý... Ano jíme stravu rostlinnou, ale n e j s m e  k r á v y.

6 jaruška jaruška | E-mail | 12. dubna 2007 v 18:42 | Reagovat

je to hrozné jíst zvířata já jsem vegetarián a když si představím ty zvířata jak čekají na smrt .......no prostě hruza !!!!!!!!!!!!!proč jíst ta ubohá zvířata dovedete si představit co prožili předtím než jste je snědli ten strach a hlavně to očekávání na smrt musí být hrozný!!!dělá se mi špatně z toho jak si někdo pochutnává na telecím anebo něco podobného !!!!!!!!!! zvířata jsou pro někoho nic jiného než potrava  nejsou tu jen pro to !!!!!!!!měli by se nad sebou zamyslet co vlastně konzumují!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

7 Lydia Lydia | 8. února 2012 v 22:43 | Reagovat

Som vegetariánka, ale štýl článku sa mi nepáči. Zdôraznenie efektu štíhlych kriviek na záver, zaváňa povrchnosťou...okrem toho poznám vegánov, ktorí nie sú štíhli.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama