Materiální hlediska odvozená přímo z duchovní moudrosti

27. dubna 2006 v 20:51 |  Duchovní a náboženské aspekty
Materiální hlediska odvozená přímo z duchovní moudrosti
1. Mléko obsahuje takové výživné složky, které při požívání v teplém stavu pomáhají při vývoji jemnějších mozkových tkání, což prohlubuje duchovní vědomí a přináší klid tělu a duši.
2. Mléko obsahuje kromě toho mnoho přirozených antiseptických látek, neboť krávy ve volné přírodě spásají trávu a divoce rostoucí léčivé byliny. Kravské mléko tedy obsahuje velké množství látek, jež mohou prospět při léčení různých neduhů. Když hovoříme o mléce, nemíníme tím ,,vylepšené`` homogenizované mléko v plastickém sáčku, nýbrž nefalšovaný přírodní produkt. Plně hodnotné mléko nám také nemohou poskytnout krávy, které se dokrmují novinovým papírem.
3. Kravská moč je užitečný léčivý prostředek při chorobách krevního oběhu a jater. Používá se jí také k léčení tuberkulózy. Kromě toho slouží jako příměs do lepidla a barvy v malířství a uměleckém řemesle.
4. Kravský trus je velmi vzácný. Používá se ho jako hnojiva, v některých zemích jako vysoce hodnotného paliva a stavebního materiálu, jako dezinfekčního prostředku (trus se roztírá po stěnách a podlaze před konečným vyčištěním) a jako léčiva. Moderní věda potvrdila antiseptické a léčebné kvality kravského trusu.
Jenom v Indii produkují krávy 70 milionů tun trusu za rok. Při srovnání s jinými typy paliva zjistíme, že toto množství odpovídá 27 milionům tun nafty, 35 milionům tun uhlí nebo 68 milionům tun dřeva. Jestliže se kravského trusu použije k výrobě metanu, získá se jednak palivo s vyšší energickou hodnotou, než když se spaluje podle jiných metod, a jednak vysoce kvalitní hnojivo, které zdaleka převyšuje nezpracovaný kravský trus.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama